Hlavní navigace

Překážka na straně zaměstnavatele???

  • (neregistrovaný) 81.19.4.---

    30. 1. 2015 7:35

    Prosím o radu. Jsme stavební společnost, poprvé za 11let působení se nám stalo, že teď na 2 měsíce nebudeme mít dostatek zakázek. Lidí se zbavovat nechceme, využijeme možností nechat je doma za 60%. A já se teď ptám, jak to jako mzdová účetní vykazuji (odpracovaná doba, musí být min. hodinová mzda??)? Jaký je za tuto dobu nárok na dovolenou apod. Poradíte prosím?? Nebo kde se k této problematice dočtu víc?? Děkuji moc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 1. 2015 7:46

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: Překážka na straně zaměstnavatele???
      A máte to ve firmě ošetřeno, abyste jim mohli dávat jen 60%
      (§ 208 a 209 ZP)?

    • 30. 1. 2015 7:50

      Dáša. (neregistrovaný) 81.19.4.---

      Re: Překážka na straně zaměstnavatele???
      Myslím, že spadáme do §209 ods.1) - omezení poptávky po poskytovaných službách. Nebo jak to prosím musí být? Jak to musí mít firma ošetřené? Nesetkala jsem se tím ještě, proto se ptám, děkuji.

    • 30. 1. 2015 7:53

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: Překážka na straně zaměstnavatele???
      Četla jste ty paragrafy? §208 zaměstnancům náleží průměrná mzda, §209/2 teprve když máte dohodu s odborovou organizací nebo vnitřní předpis.

    • 30. 1. 2015 7:55

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: Překážka na straně zaměstnavatele???
      >>>>Prosím o radu. Jsme stavební společnost, poprvé za
      >>>>11let působení se nám stalo, že teď na 2 měsíce
      >>>>nebudeme
      >>>>mít dostatek zakázek. Lidí se zbavovat nechceme,
      >>>>využijeme možností nechat je doma za 60%. A já se teď
      >>>>ptám,
      >>>>jak to jako mzdová účetní vykazuji (odpracovaná doba,
      >>>>musí být min. hodinová mzda??)? Jaký je za tuto dobu
      >>>>nárok na dovolenou apod. Poradíte prosím?? Nebo kde
      >>>>se
      >>>>k této problematice dočtu víc?? Děkuji moc
      >>>
      >>>A máte to ve firmě ošetřeno, abyste jim mohli dávat
      >>>jen 60%
      >>>(§ 208 a 209 ZP)?
      >>Myslím, že spadáme do §209 ods.1) - omezení poptávky
      >>po poskytovaných službách. Nebo jak to prosím musí
      >>být?
      >>Jak to musí mít firma ošetřené? Nesetkala jsem se
      >>tím
      >>ještě, proto se ptám, děkuji.
      >
      >Četla jste ty paragrafy? §208 zaměstnancům náleží
      >průměrná mzda, §209/2 teprve když máte dohodu s odborovou
      >organizací nebo vnitřní předpis, můžete dát 60%.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).