Hlavní navigace

Sleva na dani na děti rok 2015

• (neregistrovaný) 193.85.240.---

30. 1. 2015 9:57

Prosím o radu ostatní účetní. Jak řešíte situaci, že si zaměstnanec uplatňuje odpočet na děti a druhý z manželů je v domácnosti nebo v evidenci na ÚP. Tam přece nebude dodávat potvrzení zaměstnavatele druhého z poplatníků když žádného zaměstnavatele nemá. Chtěla jsem po těchto lidech čestné prohlášení, ale setkala jsem se s názorem, že je to špatně. Tak teď opravdu nevím. Jak doloží druhý z manželů, že je nezaměstnaný a neuplatňuje odpočet na děti. ČP opravdu nestačí?? Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 1. 2015 10:01

.

Re: Sleva na dani na děti rok 2015
      Dle mého názoru nejde o to, zda ČP stačí či nestačí, ale zda je to oprávněný požadavek. V ZDP není o ČP ani ťuk.
      Tohle si asi musí každá mzdová účetní rozhodnout sama. Zda bude chtít být "jištěná" až za hrob, nebo zda nebude zaměstnance nadmíru obtěžovat nadbytečnou administrativou.

• 30. 1. 2015 16:31

Dana K. (neregistrovaný) 2001:470:6f:----:----:----:----:----

Re: Sleva na dani na děti rok 2015
      Z pohledu nezaměstnané manželky - napsala jsem čestné prohlášení pro mzdovku manžela, že děti neuplatňuji (píši jí to každý rok, manželovi DP dělám sama spolu se svým). No a letos jí to nestačilo, manžel mi přinesl formulář, který normálně vyplňují zaměstnavatelé, kde jen byla zaškrtaná hlavička a přepsané na čestné prohlášení. No tak jsem se zasmála, ještě jsem tam proškrtala něco málo, aby bylo jasně poznat, že skutečně nejsem zaměstnaná, vyplněla jsem to a sama za sebe podepsala... Na FÚ stejně dostanou manželovo DP spolu s mým, tak si to hned můžou zkontrolovat... :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).