Hlavní navigace

Příjem z pronájmu

  • (neregistrovaný) 46.229.123.---

    30. 1. 2015 10:28

    Jsem spoluvlastníkem bytu v panelovém domě, kde se pronajímají společné části domu a nebytové prostory. Přišel mi dopis od správce nemovitosti, že mám do svého daňového přiznání zdanit částku za pronájem. Byt má 4 vlastníky. Je správně, že danit uvedený pronájem bude danit pouze jeden z vlastníků?

    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 1. 2015 12:21

      .

      Re: příjem z pronájmu
      Každý se spoluvlastníků by měl danit svoji část
      Trochu jiné by to bylo u příjmů z nájmů u manželů

      Otázkou je, zda dopis poslal správce nemovitosti pouze Vám
      A zda vyčíslil pouze Vaši 1/4, nebo zda uvedl celou částku ke zdanění.

    • 30. 1. 2015 13:16

      ii (neregistrovaný) 46.229.123.---

      Re: příjem z pronájmu
      Já jsem si myslela,že někde v zákoně o daních z příjmů je napsané, že příjem z pronájmu daní pouze jeden z vlastníků. A to je asi mylná představa.

    • 30. 1. 2015 13:51

      .

      Re: příjem z pronájmu
      Vždyť Vám nic nebrání, abyste si § 9 ZDP přečetla.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).