Hlavní navigace

Okamžité zrušení prac. poměru-pomoc

• (neregistrovaný) 80.188.42.---

30. 1. 2015 11:32

Dobrý den, jsem úplně psychicky na dně. Jsem na DPN a zaměsnavatel si na mě vymyslel, že jsem v této době nebyla doma a poslal mi okamžité zrušení prac. poměru. Jak se proti tomuto bránit? Už mi poslal i zápočťák. Prosím Vás, ke kterému datu je okamžité zrušení prac poměru? Okamžité zrušení prac. poměru jsem obdržela poštou 29.1. a dnes mi přišel zápočťák ze zrušením prac. poměru k 26.1.2015. Jde mi o to, že bych kromě toho, že jim řeknu, že jsem byla doma, že mají snad i datum na zápočťáku chybný, neměl by být až kdyžtak k 29.1.2015? Vždyť jsem o tom vůbec ani nevěděla. Netelefonovali mi nic. Prý zvonili, ale já nic neslyšela? Poradíte někdo? Jsem z toho úplně KO a nevím, co mám dělat, krom toho když jsem na DNP, tak ani nikam chodit nesmím, abych se poradila s právníkem. Je mi z toho úplně špatně. Děkuji všem za pomoc. Na nemocenské jsem od 22.1.2015, takže nárok mě zaměstnavatel kontrolovat má.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 1. 2015 11:42

xxx (neregistrovaný) 90.176.170.---

Re: Okamžité zrušení prac. poměru-pomoc
      Dobrý den, podle mě takto zaměstnavatel postupovat nemůže, musí mít nějaký důkaz, že jste nebyla doma, u soudu by toto určitě prohrál, protože okamžité zrušení nemůže dát jen tak... A samozřejmě kdyý už, tak je PP ukončen v den, kdy Vám oznámení příjde, mají tedy špatně i ZL.

• 30. 1. 2015 11:51

Evženie22 (neregistrovaný) 80.188.42.---

TAky si myslím. Akorát mě trochu vyděsil kolega, že říkal, že náš šéf je takový mafián, že je schopen si někoho podplatit, že mě někde viděli, tak jsem trochu vyděšená. Ale že se můžu bránit, proč mě netelefonovali nebo netloukli na dveře, když jsem zvonek neslyšela. Nebo proč nepřišli víckrát? Myslíte, že není nějaké vydírání, když zaměstnavateli napíši, že jde o šikanu z jeho strany a že jestli s tím nepřestane a nebude postupovat podle zákona, tak že si budu stěžovat na inspektorátu práce? Oni tam totiž tyhle zastrašovací metody stále používají.

• 30. 1. 2015 11:58

xxx (neregistrovaný) 90.176.170.---

To Vám takhle radit nemůžu.. Bylo by asi nejlepší, kdybyste se obrátila buď na nějakohé právníka, aby jim napsal dopis (někdy se leknou a pomůže to) nebo zavolat hned na inspektorát a vysvětlit jim situaci. Ale asi bych zaměstnavateli nic nepsala, vše potom může použít proti vám.

• 30. 1. 2015 11:58

MiaM (neregistrovaný) 217.9.216.---

Oznamte písemně zaměstnavateli, že jde o neplatné rozvázání pracovního poměru §69 ZP a že trváte na tom, aby Vás nadále zaměstnával. Pokud bude mít důkazy, že jste porušila léčebný režim (svědky atd.), tak má minimálně špatně ten datum na zápočťáku.

• 30. 1. 2015 15:09

pája

Vy především bez prodlení napište zaměstnavateli, že trváte na tom, aby vás dále zaměstnával ve smyslu § 69 ZP, že jeho jednání považujete za odporující právu a pak teprve shánějte právníka.
      Jedna kontrola a nezastižení doma, ať už to bylo jak bylo, nemůže obstát jako důvod k ok. zrušení PP zaměstnavatelem, zklidněte se nebude to tak horké.

• 30. 1. 2015 20:31

Evženie22 (neregistrovaný) 80.188.42.---

To já hned napsala, že dle §69 s tím nesouhlasím a trvám na dalším zaměstnávání, ale za dva dny potom mi stejně hned přišel zápočťák s okamžitým zrušením prac. poměru. Tak jsem hned běžela se objednat k právníku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).