Re: zaměstnanec ve II. pilíři
Jinak se mzdovým programem jsem se poprala, už mi leze dobře výpočet i pro sociálku. Ale narazila jsem na další oříšek - má minimální mzdu, takže mu nevychází žádná zálohová daň - musím i tak něco hlásit na FÚ?
Re: zaměstnanec ve II. pilíři
Cindy, Vy,zdá se, nechápete výpočet. Má minimální mzdu 9200 Kč? Pak musí vycházet srážka SP 3,5 % z 9200, srážka důchodového spoření (II. Pilíř) 5 % z 9200, srážka ZP 4,5% z 9200 a daň 0 Kč (pokud má podepsané prohlášení a uplatníte již v tom měsíci slevu). Zaměstnavatel odvádí SP 25% a ZP 9% z 9200.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Dohlášení údajů zaměstnance: Videonávod radí, jak na to krok po kroku
Kdy musí důchodci podat daňové přiznání a zdanit svůj důchod?
Stačilo pár úprav posudků pro invaliditu v počítači a lidé získali dávky
Kolové nápoje: Od lékárnických tajností k miliardovému marketingu
Pracujícím důchodcům se zas bude zvyšovat penze, sleva na pojistném jim navíc zůstane
Jediná chyba v přehledu může znamenat zbytečné tisíce navíc
31. 1. 2015 11:47
Dobrý den, mám prvního zaměstnance, který vstoupil do II. pilíře. Co a kam musí organizace oznámit? Pracuji v Ježkovi - poradí někdo, kam a co zadat do karty zaměstnance, aby se mi dobře vypočítaly odvody?
Děkuji