Hlavní navigace

Společenství vlastníků jednotek

  • (neregistrovaný) 88.101.182.---

    31. 1. 2015 15:32

    5.1.2015 jsme byli zapsáni Městským soudem do rejstříku společenství jednotek. Slyšela jsem, že nemáme povinnost podávat daňové přiznání. Je to pravda? A jak je to s výkazy (rozvaha a výsledovka)? Ty se musí zpracovávat a ukládat do sbírky listin?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 1. 2015 22:35

      Zdena R (neregistrovaný) 78.102.138.---

      Re: Společenství vlastníků jednotek
      Pokud nemáte zdanitelné příjmy (například úroky z prodlení od dlužníků), tak nemusíte podávat daňové přiznání.
      Podle mých chatrných vědomostí by se v současné době výkazy nemusely ukládat do sbírky listin. Ale je to spíš o slovíčkaření. Podle § 21a/1 zákona o účetnictví povinně zveřejňují závěrku účetní jednotky, které se zapisují do obchodního rejstříku. SVJ se zapisují do rejstříku SVJ.
      Doporučuji položit dotaz spíše na Portálu SVJ: http://www.portalsvj.cz/forum

    • 31. 1. 2015 23:11

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 78.102.121.---

      Re: Společenství vlastníků jednotek
      ikhorova,

      1) DP SVJ se řídí § 38mb a § 38mc ZDP

      2) ÚZ samozřejmě musíte zpracovávat, jste účetní jednotka

      3) v roce 2014 a 2015 nemusí SVJ ukládat ÚZ do sbírky listin. Nic méně od roku 2016 má platit novela zákona o účetnictví, která tuto povinnost uloží. Podrobnosti na

      http://www.portalsvj.cz/diskuse/ukladani-uz-do-sbirky-listin-po-1-1-2014

      Hezký den!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).