Hlavní navigace

Sdružení - podávat elektronicky

  • (neregistrovaný) 95.173.83.---

    31. 1. 2015 23:30

    Dobrý den, manžel s manželkou mají smlouvu o sdružení. Musí se tedy Hlášení k záloze na pojistné na důchodové spoření a vlastně veškeré jiné formuláře na FÚ zasílat elektronicky? Ještě v prosinci zasílali přes EPO. Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 1. 2015 23:38

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 78.102.121.---

      Re: Společnost - podávat elektronicky
      1) od roku 2014 se sdružení nazývá společnost dle NOZ. Trochu se to plete se společností dle ZOK, ale je to jen maličkost proti ostatním blbostem v NOZ a ZOK

      2) společnost dle NOZ nemá právní osobnost a tak určitě nepodává elektronicky

      3) zda musí podávat elektronicky jeden z manželů řeší § 72/4 DŘ. Speciální povinnosti podávat elektronick mohou dále nastat dle zákona o DPH a jiných předpisů

      Hezký den!

    • 1. 2. 2015 0:30

      Aneta4 (neregistrovaný) 95.173.83.---

      Re: Společnost - podávat elektronicky
      Děkuji. Takže jen kvůli toho, že jsou "společnost FO" nemusí podávat elektronicky. Datovou schránku ani zástupce nemají. Obrat nižší než 6 mil. Jsou plátci DPH.
      Promiňte, že se ptám tak polopatě, ale četla jsem zde hodně příspěvků a myslím si, že elektronicky podávat nemusí, ale potřebuji si to ověřit. Děkuji.

    • 1. 2. 2015 11:03

      .. (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Společnost - podávat elektronicky
      Nemusí,
      Jen si tak říkám, zda by jim zřízení DS neusnadnilo život. Podávali by přiznání na FU jak dosud pres EPO, jen namísto nošení potvrzení o el. podání na FU by se na EPO podepsali přístupovými údaji, které by měli pro DS.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).