Hlavní navigace

Sdružení - spolek

  • (neregistrovaný) 37.221.254.---

    1. 2. 2015 12:21

    Dobrý den,
    nemáte někdo zkušenosti s tím, jak je to s evidencí účetnictví u mysliveckých spolků? Spolek je neplátce DPH a vede daňovou evidenci (evidují si příjmy a výdaje). Občas se vyskytla nějaká dotace. Teď jim na finančním úřadě řekli, že musí podávat daňové přiznání. Jak je to? Obrat nemají přes 300 000 Kč. Jaké jsou jiné kritéria? Jak mají vést evidenci? pořád stejně přes peněžní deník? Děkuji moc za rady

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 2. 2015 19:06

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 78.102.121.---

      Re: Sdružení - spolek
      Daňová evidence je uvedena v § 7b ZDP a ten se spolků netýká.

      Jako spolek musíte vést (podvojné) účetnictví nebo jednoduché účetnictví podle ZoÚ.

      Někdy vedení (podvojného) účetnictví vyžaduje poskytovatel dotace pod hrozbou vrácení dotace. To bych nepodcenil.

      U spolků nejsou předmětem daně příjmy z dotace z veřejných rozpočtů (§ 18a/1/b ZDP).

      U spolků jsou od daně osvobozeny členské příspěvky (§ 19/1/a ZDP).

      Pokud nemáte jiné příjmy, tak DP nepodáváte (§38mb ZDP).

      Pokud mi někdo říká, že něco musím nebo nesmím, tak nasadím masku úplného hlupáka (to mi jde velmi dobře) a vznesu otázku tříletého dítěte: "PROČ?" :-))

      Hezký den!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).