Hlavní navigace

Sleva na manželku

  • (neregistrovaný) 90.180.204.---

    2. 2. 2015 9:04

    Dobrý den, prosím - doplatek z ročního zúčtování daně se počítá do příjmu 68 000,- Kč ? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 2. 2015 9:10

      Agatha (neregistrovaný) 109.81.26.---

      Re: Sleva na manželku
      §35ba
      Do vlastního příjmu manželky (manžela) se nezahrnují dávky státní sociální podpory, dávky pěstounské péče s výjimkou odměny pěstouna, dávky osobám se zdravotním postižením, dávky pomoci v hmotné nouzi, příspěvek na péči, sociální služby, státní příspěvky na penzijní připojištění se státním příspěvkem9a), státní příspěvky na doplňkové penzijní spoření, státní příspěvky podle zákona o stavebním spoření a o státní podpoře stavebního spoření4a) a stipendium poskytované studujícím soustavně se připravujícím na budoucí povolání a příjem plynoucí z důvodu péče o blízkou nebo jinou osobu, která má nárok na příspěvek na péči podle zákona o sociálních službách4j), který je od daně osvobozen podle § 4. U manželů, kteří mají majetek ve společném jmění manželů, se do vlastního příjmu manželky (manžela) nezahrnuje příjem, který plyne druhému z manželů nebo se pro účely daně z příjmů považuje za příjem druhého z manželů.
      Tzn. vše, co není uvedeno se započítává.

    • 2. 2. 2015 9:11

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: Sleva na manželku
      podle mne ne, příjem se bere jako hrubý příjem, tak že přeplatek z ročního zúčtování v roce 2014 se týká hrubého příjmu z roku 2013

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).