Hlavní navigace

Prosím-zam.nec i OSVČ, problém daně

• (neregistrovaný) 89.103.183.---

2. 2. 2015 14:13

Dobrý den,

převzala jsem 1.1.2014 účto firmy, kde jediný zaměstnanec je jednatel. Minimální mzda. Bývalá účetní mu uplatňovala slevu na dani za poplatníka, tak jsem v tom pokračoval dál - udělala jsem chybu, že jsem se neptala...
    Minulý týden jsem poslala Závislou s nulovýma hodnotama na FU a považovala to za vyřízené. Zeptala jsem se ho, proč neuplatňuje dítě, jestli to dělá jeho přítelkyně.

Tak jsem se dozvěděla, že za rok 2013 mu firma uplatňovala slevu (což jsem věděla), ale že ještě podával daňové přiznání jako OSVČ, kde slevu uplatnil taky.

Respektive, ukázal mi přiznání k dani fyzických osob, kde jako OSVČ uplatňuje výdaje paušálem, dále má vyplněny příjmy podle par.6, všechno sečteno, daň byla nižší, než 24840,- a tedy na dani nebylo potřeba platit nic.

Chci se zeptat, jestli je tento postup správný, mám za to, že ne.

A jak mám postupovat letos, za rok 2014? Již jsem podala Závislou s nulovýma hodnotama, protože jsem každý měsíc uplatňovala slevu. Na FU žádné zálohy na daň neodešly.
    Jak postupovat při vyplňování jeho daňového přiznání jako OSVČ? Příjem je minimální, tak do 50tisíc.

Děkuji za uvedení do problematiky a za pomoc!

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).