Hlavní navigace

Zisk před zdaněním

• (neregistrovaný) 194.228.20.---

2. 2. 2015 21:54

Po 6. rokách začínáme likvidovat s.r.o., dnes jsme narazil na účet zisk před zdaněním, na kterém je asi 1,5 mil. . Když jsem se zeptal účetní co s tím, řekla, že mě to musí zdanit přesto, že mě to nevyplatí.. Moc to nechápu, za celých 6 roků jsem měl pouze mzdu, kterou jsem danil, proč bych měl platit daň ze zisku, když jsme si nic nevzal. Moc prosím může mě to někdo trochu vysvětlit. Co se s tím účtem udělá aby byl nulový?
    Děkuji Jirka

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 2. 2015 23:09

.

Re: zisk před zdaněním
      Započte s účtem "Neuhrazená ztráta minulých let", případně se srovná s účetní ztrátou aktuálního období (zjednodušeně řečeno).
      Následně, co zbude, se může vyplatit společníkovi jako podíl na zisku. Před vyplacením je povinnost odvést do státní kasy srážkovou daň ve výši 15%.

• 2. 2. 2015 23:12

Daniela K. (neregistrovaný) 83.240.6.---

Re: zisk před zdaněním
      Nevím, jestli máte na mysli:
      1. řádek z Výkazu zisku a ztráty HV před zdaněním
      nebo
      2. účet 428 nerozdělený zisk min.období?

ad 1.) Pokud jste v daném roce dosáhl daňového základu, byla z něho daň z příjmů již vypočtena a zaplacena do 31.3. nebo 30.6. po podání přiznání k dani PO na základě provedené ÚZ
      nebo
      ad 2.) KZ na účte Dal 428 ve výši 1,5 mil Kč? může být použit např. po schválení VH nebo rozhodnutím jediného společníka na úhradu ztráty z min.let nebo ztrátu běžného roku nebo vyplacen společníkům FO, kdy je před vyplacením tento rozdělený zisk zdaněn u s.r.o. srážkovou daní ve výši 15%

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).