Hlavní navigace

Zemřelá manželka a bonus na dítě u OSVČ

• 89.102.66.---

3. 2. 2015 0:11

Dobrý den, prosím Vás, mám dotaz, který jsem zatím ještě nemusela řešit - byl u mne známý, kterému zemřela manželka poslední den v roce. Oba dva podnikají - nebo podnikali, on uplatňoval výdaje paušálem z příjmů, ona skutečné výdaje a taky slevu na dítě.

Teď se mě ptal, jestli by si mohl uplatnit za loňský rok slevu na dítě i na manželku, protože sama neměla loni už žádný příjem a její příjmy tak nedosáhli hranici 68 tisíc. Vím, má ten paušál a tak by na to neměl mít nárok, ale myslíme si, že by to šlo, kdyby si neuplatňoval výdaje paušálem ani skutečné, ale v daňovém přiznání uvedl jen svoje příjmy - skutečné výdaje prý nemá. Jen nevíme, co by na to řekl finančák...

Pak další problém, manželka už mu asi sotva dá čestné prohlášení k uplatněnému dítěti, ale našla jsem na netu, že v tomto případě to mít nemusí - nemá tam dát ale třeba kopii úmrtního listu nebo tak něco?

Moc děkuju, Míša.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 2. 2015 8:43

.. (neregistrovaný) 77.240.103.---

Re: Zemřelá manželka a bonus na dítě u O
      Adar.cz
      Odborné informace
      Slevy na dani
      Sleva na manzelku
      sloupec 'jak se krátí'

Není povinnost dávat čestné prohlášeni, nedávala bych ani kopii úmrtního listu. Stejné bude muset podat i DP za manželku, tam to bude uvedeno.
      Pozor na povinnosti při změně způsobu uplatňování vydaju.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).