Hlavní navigace

FO dotace z úp na zaměstnance

• (neregistrovaný) 93.99.45.---

3. 2. 2015 11:28

FO dostala dotaci z úp na svého zaměstnance - vedu daňovou evidenci... Myslíte, že je správně, když dotaci dám jako příjem nedaňový, ale i mzdy jsou jako výdaj nedaňový? Mzdy samozřejmě do výše té dotace? Děkuji za názory

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 2. 2015 12:05

henia (neregistrovaný) 2a00:1028:96ca:----:----:----:----:----

Re: FO dotace z úp na zaměstnance
      špatně, mzdy dáte do nákladů v plné výši, a dotace dáte jako příjmy - můžete si je dát do kolonky ostatní příjmy, aby se vám nepletly s tržbou za zboží, nebo služby, které provozujete.

• 3. 2. 2015 13:06

zacatecnik000 (neregistrovaný) 93.99.45.---

Opravdu? Teď jste mě totiž zmátla a proto jsem začala hledat na netu a našla jsem toto:
      http://www.ucetnikavarna.cz/archiv/dokument/doc-d35012v44647-dotace-v-ucetnictvi-a-danich-z-prijmu/
      je tam přesný příklad, jaký vykazuji já a je to nedaňové obojí... Co vy na to - myslíte, že je to opravdu takto špatně??? Děkuji za diskuzi - chtěla bych to mít bezchybně, i když výsledek bude stejný - jen příjmy a výdaje budou zvýšené obojí....

• 3. 2. 2015 15:00

henia (neregistrovaný) 2a00:1028:96ca:----:----:----:----:----

teoreticky to vyjde na stejno, ale v případě kontroly finančnímu nebude vadit, že nedáte do nákladů mzdy, ale že tam nebudou příjmy, to už jim vadit bude, oni se tak na nulu nedostanou a budou dodaňovat.
      Určitě to musíte dát obojí do účetnictví.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).