Hlavní navigace

Roční zúčtování záloh

  • (neregistrovaný) 81.0.208.---

    3. 2. 2015 15:39

    Dobrý den,

    pracuji na plný úvazek od 5/2014 odvádím SOC., ZDR. poj. a daň FÚ 15%, uplatňuji slevu jen na poplatníka 2070,-. V listopadu a prosinci jsem navíc pracovala na dohodu, měla jsem příjem u jiného zaměstnavatele ve výši cca 2,5tis./měsíc, tuto částku my také zdanili srážkou 15%. Mohu uplatnit nějaké zvýhodnění v ročním zúčtování záloh či co k tomu je potřeba doložit?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 2. 2015 15:43

      .

      Re: roční zúčtování záloh
      V Zákonu o daních z příjmů § 15 je uvedeno, jaké Nezdanitelná části základu daně si můžete uplatnit.

      Doporučuji dopředu propočítat, zda Vám základní sleva na poplatníka pokryla daň, odvedenou u zaměstnavatele, kde jste podepsala Prohlášení poplatníka daně. Zda by se Vám nevyplatilo podat DP a v něm uplatnit i příjmy z dohody o provedení práce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).