Hlavní navigace

Oprava srážkové daně na daň zálohovou

• (neregistrovaný) 81.19.1.---

5. 2. 2015 9:12

Dobrý den, prosím o radu:

zaměstnanec u nás pracuje na DPČ. Nepodepsal prohlášení. Má mít zálohovou daň. Přecházeli jsme ale na nový software a až teď jsem s hrůzou zjistila, že v měsících 1-3 má daň zálohovou, v měsících 4 - 7 DAŇ SRÁŽKOVOU a v měsících 8-12 opět daň zálohovou. Nenapadlo mě to v průběhu roku kontrolovat,když tři první měsíce byly dobře.

Co s tím teď mám udělat? Určitě napsat na FÚ, aby platbu z účtu srážkové daně převedli na účet zálohové daně.

Ale co mám udělat s rozdílem, který vzniká, když původně byla daň srážková a teď je daň zálohová??? Dělá to sice jen pár korun, zhruba 30 korun za ty čtyři měsíce, ale nevím, zda mám tento rozdíl odvést na účet FÚ či ne. Moc prosím o radu, jestli s tím máte někdo zkušenost.

V ročním vyúčtování daně to samozřejmě uvedu.

Moc děkuji za případné odpovědi!

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 2. 2015 12:16

Ira (neregistrovaný) 84.244.65.---

Re: Oprava srážkové daně na daň zálohovo
      Měla jsem něco podobného, jen to, že dodatečně podepsal a tak mám přeplatek na srážkové a nedoplatek na zál.dani . Napsala jsem žádost o provedení převoz ze srážkové na zálohovou, a tím by měl být nedoplatek vyřešen. Odvedeno bylo v plné výši, jen to bylo na srážkovou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).