Hlavní navigace

Potvrzení pro uplat.daňového zvýhodnění

• (neregistrovaný) 193.138.154.---

5. 2. 2015 13:25

Dobrý den,náš zaměstnanec uplatňuje daň.zvýhodnění na děti.Žije ve spol.domácnosti s družkou,se kterou má 2 děti. Od jejího zaměstnavatele máme potvrzení, že ona neuplatňuje. Musí být toto potvrzení vydávané pro každý rok, nebo platí původní, pokud nenastane zásadní změna, stále.
    Děkuji za případné odpovědi

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 2. 2015 14:53

J. (neregistrovaný) 78.80.185.---

Re: potvrzení pro uplat.daňového zvýhodn
      - pro r.15 bych chtěla nové - pořadí dětí

• 6. 2. 2015 7:14

alca64 (neregistrovaný) 193.138.154.---

Děkuji za odpověď, jen ještě pro vysvětlení (nejsem mzdová)-na původním potvrzení má děti vyjmenované i s RČ. Tak proč Vaše odpověď:"chtěla bych nové-pořadí dětí " - moc nerozumím.Můžete mi, prosím, objasnit? Děkuji

• 6. 2. 2015 7:32

.. (neregistrovaný) 77.240.103.---

Změna zákona. Zaměstnanec si musí určit, které dítě bude pro daňové zvýhodnění vedeno jako prvni v poradí, druhé, třetí atd.
      Čím vyšší pořadí dítěte, tím vyšší daňové zvýhodnění. Až do čtvrtého dítěte. Pak už je to stejné. Nemusí to být pořadí dle data narození.

• 6. 2. 2015 9:06

alca64 (neregistrovaný) 193.138.154.---

Dobře,děkuji za vysvětlení. To pořadí si určí ten můj zaměstnanec. Jen mi ještě stále není jasné, co to má společného s tím, že družka má mít nové potvrzení, že žádné zvýhodnění neuplatňuje. Sorry, ale z mého pohledu nic, ale někdy ty předpisy jsou postavené tak trochu na hlavu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).