Hlavní navigace

Povinnost stát se plátcem DPH

  • (neregistrovaný) 88.103.0.---

    6. 2. 2015 13:32

    Dobrý den,
    jako firma - s.r.o. jsme nakoupili zboží v zemích EU v posledních 12 měsících za 1.600.000 Kč v EU a prodali zčásti do EU (870000) a zčásti do třetích zemí (700.000) a něco máme na skladě. Musíme se stát plátci DPH nebo povinnost obratu platí jen pro ČR?
    Děkuji moc za odpověď, nějak se v tom nemohu zorientovat.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 2. 2015 16:01

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: Povinnost stát se plátcem DPH
      Do obratu se počítají zdanitelná plnění a také plnění osvobozená s nárokem na odpočet daně což je dodání zboží do jiného státu EU i vývoz zboží do 3.zemí, takže jste obrat překročili.

    • 6. 2. 2015 16:08

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: Povinnost stát se plátcem DPH
      >>Dobrý den,
      >>jako firma - s.r.o. jsme nakoupili zboží v zemích EU
      >>v
      >>posledních 12 měsících za 1.600.000 Kč v EU a prodali
      >>zčásti do EU (870000) a zčásti do třetích zemí
      >>(700.000) a něco máme na skladě. Musíme se stát plátci
      >>DPH
      >>nebo povinnost obratu platí jen pro ČR?
      >>Děkuji moc za odpověď, nějak se v tom nemohu
      >>zorientovat.
      >Do obratu se počítají zdanitelná plnění a také plnění
      >osvobozená s nárokem na odpočet daně což je dodání
      >zboží do jiného státu EU i vývoz zboží do 3.zemí, takže
      >jste obrat překročili.Ještě dodám, že už i pořízením zboží z JČS za více než 326 000 Kč jste se stali identifikovanou osobou k dani § 6g

    • 6. 2. 2015 17:06

      Zorka (neregistrovaný) 88.103.0.---

      Re: Povinnost stát se plátcem DPH
      Děkuji moc za info při pátku :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).