Hlavní navigace

UKončení živnosti a auto

  • (neregistrovaný) 82.113.45.---

    8. 2. 2015 18:11

    Prosím o radu. otec ukončil v srpnu živnost. Vede daňovou evidenci a v obchodním majetku měl i auto. Koupil ho v roce 2006 a v roce 2010 uplatnil poslední odpis. Vloni ho po ukončení živnosti prodal za 17.000,-Kč. Musí tento příjem v roce 2014 zdanit když se jedná o obchodní majetek nebo ne když uplynula lhůta 5 let?
    Díky za radu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 2. 2015 19:29

      henia (neregistrovaný) 2a00:1028:96ca:----:----:----:----:----

      Re: UKončení živnosti a auto
      Zřejmě bude muset, těch 5 let platí od vyřazení auta z majetku firmy do osobního užívání.

    • 9. 2. 2015 11:49

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: UKončení živnosti a auto
      Zdaní jako ostatní příjem, §10 výdaj 0

    • 10. 2. 2015 5:57

      Katka421 (neregistrovaný) 217.115.248.---

      Re: UKončení živnosti a auto
      Děkuji moc za radu a ještě jak to bude s drobným majetkem, zůstal mu mobil v hodnotě cca 2500 a lešení za asi 10.000,- Kč. To se taky musí dodanit nebo ne.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).