Hlavní navigace

Roční zúčtování daně

  • (neregistrovaný) 80.82.149.---

    8. 2. 2015 18:42

    Dobrý den,

    1. zaměstnanec žádá o RZD za 2014, avšak není schopen doložit příjem předchozího zaměstnavetele (cca za 3 týdny)....zaměstnavatel mu nechce vystavit Potvrzení o zdanitelných příjmech. Mohu mu provést RZD, pokud nedoloží všechny příjmy ze závislé činnosti?

    2. zaměstnanec strávil cca 3 měsíce v zahraničí. U nás byl po tuto dobu veden jako osoba bez zdanitelných příjmů. Jakým způsobem mi má tuto skutečnost doložit? A pokud měl v zahraničí nějaký příjem, mohu mu provést RZD?

    Děkuji za názory.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 2. 2015 19:08

      .. (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Roční zúčtování daně
      >Dobrý den,
      >
      >1. zaměstnanec žádá o RZD za 2014, avšak není schopen
      >doložit příjem předchozího zaměstnavetele (cca za 3
      >týdny)....zaměstnavatel mu nechce vystavit Potvrzení o
      >zdanitelných příjmech. Mohu mu provést RZD, pokud
      >nedoloží všechny příjmy ze závislé činnosti?

      Pokud nedoloží všechny příjmy od zaměstnavatelů (do 15.února), které uvedl do Prohlášení na 3.straně, nemůže mu mzdová účetní zpracovat RZD. ZDP § 38ch odstavec 3

      >2. zaměstnanec strávil cca 3 měsíce v zahraničí. U nás
      >byl po tuto dobu veden jako osoba bez zdanitelných
      >příjmů. Jakým způsobem mi má tuto skutečnost doložit?

      Letenkou? Fotkama? Kamínkem z pláže?

      A
      >pokud měl v zahraničí nějaký příjem, mohu mu provést
      >RZD?

      Příjmy vyjmuté ze zdanění dle § 38f ZDP?

      >Děkuji za názory.

    • 8. 2. 2015 19:57

      mzdovkavnouzi (neregistrovaný) 80.82.149.---

      Re: Roční zúčtování daně
      Takže pokude je po část roku osobou bez zdanitelných příjmů, třeba sedí jen doma na zadku, tak mě to prostě nezajímá a budu mu to věřit, že někde nevydělával, ano? Nemusí tedy nijak dokládat....?

    • 8. 2. 2015 20:24

      .

      Re: Roční zúčtování daně
      ..
      Jak to chcete dokládat? Chcete, aby Vám donesl potvrzení od všech potencionálních zaměstnavatelů z okolí svého bydliště, že u nich nepracoval?
      ..
      Citace z rozhodnutí Nejvyššího soudu ČR ze dne 21. dubna 1998, čj. 26 Cdo 732/98:
      „Účastník, který tvrdí negativní skutečnost (např., že v určitou dobu neměl vlastní byt), nenese ohledně této negativní skutečnosti důkazní břemeno; pokud by protistrana toto negativní tvrzení popřela, nesla by sama důkazní břemeno ohledně svého pozitivního tvrzení (např., že žalovaný vlastní byt měl).“
      ..
      Po nikom nelze spravedlivě požadovat prokázání reálné neexistence určité právní skutečnosti. Pokud někdo tvrdí negativní skutečnost, je od důkazního břemene osvobozen.
      Více ve článku: Důkazní břemeno a negativní teorie důkazní
      http://www.danarionline.cz/archiv/dokument/doc-d12279v15193-dukazni-bremeno-a-negativni-teorie-dukazni-2-cast/
      ..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).