Hlavní navigace

Potvrzení o sražené dani z DPP

  • (neregistrovaný) 2001:4de8:fa1d:----:----:----:----:----

    8. 2. 2015 21:10

    Dobrý den,
    chodila jsem v roce 2014 na brigády u dvou zaměstnavatelů, proto jsem u jednoho nepodepsala prohlášení. Nyní chci do daňového přiznání zahrnout všechny příjmy z obou DPP. Zaměstnavatel mi ale vystavil potvrzení o sražené dani z DPP, které účetní sepsala "ručně" - nepoužila k tomu formulář. Prý ji to ze systému nevyjede... Bude s tím mít FÚ problém, že potvrzení není na daném formuláři? Jsou tam uvedené moje identifikační údaje, že se jednalo o DPP, hrubá mzda i sražená daň.
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 2. 2015 21:35

      .

      Re: Potvrzení o sražené dani z DPP
      A jsou na tom potvrzení od účetní potřebné údaje?
      http://www.financnisprava.cz/assets/tiskopisy/5460-A_1.pdf?201502082137

    • 8. 2. 2015 21:38

      RenataH (neregistrovaný) 94.138.124.---

      Re: Potvrzení o sražené dani z DPP
      Pokud s tím bude mít FÚ problém, budou po vás chtít, abyste tento příjem doložila na patřičném formuláři. Vyzvou vás a vy zajdete za účetní, aby vám příjmy vyplnila na formuláři. Nebo tomu můžete předejít, vytisknout si formulář na internetu a donést ho účetní k vyplnění, ale podle mého by to takto FÚ stačit mohlo.

    • 8. 2. 2015 21:40

      smilinka (neregistrovaný) 2001:4de8:fa1d:----:----:----:----:----

      Re: Potvrzení o sražené dani z DPP
      Podle mého soudu tam potřebné údaje v zásadě jsou, ale nejsou tam uvedené žádné paragrafy jako na originálu. Ano, zkusím to a uvidím. Účetní je povinna mi ho vydat, že?

    • 8. 2. 2015 22:01

      .

      Re: Potvrzení o sražené dani z DPP
      ZDP § 38j odstavec 3)
      "Na žádost poplatníka je plátce daně povinen za období, za které byla vyplácena nebo zúčtována mzda, vystavit nejpozději do deseti dnů od podání žádosti doklad o souhrnných údajích uvedených ve mzdovém listě, které jsou rozhodné pro výpočet základu daně, daně, záloh a pro poskytnutí slevy na dani podle § 35ba a daňového zvýhodnění."

    • 9. 2. 2015 8:19

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: Potvrzení o sražené dani z DPP
      Můžete tento formulář účetní vytisknout ze stránek mfcr.cz a ona ho ručně vyplní, když si neumí tento tiskopis vytisknout sama.

      http://www.financnisprava.cz/assets/tiskopisy/5460-A_1.pdf?201502090820

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).