Hlavní navigace

Auto není v majetku

  • (neregistrovaný) 178.72.252.---

    10. 2. 2015 15:16

    Dobrý den,
    klient nemá auto v majetku vede DE, není plátce DPH.
    Chceme dostat do nákladů paušál, když není v majetku,48000/rok.
    Musí zaplatit silniční daň.
    Bude velký problém, pokud by se přihlásil k platbě silniční daně
    nyní a zaplatil by silničku za rok 2014 po registraci k silničce?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 2. 2015 17:13

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Auto není v majetku
      může paušál při splnění podmínek §24 odst. 2 písm.zt ZDP
      měl by platit SD za měsíce použití pro podnikání u vozidla do 3,5 t

    • 10. 2. 2015 17:22

      ilča (neregistrovaný) 178.72.252.---

      Re: Auto není v majetku
      jde o to, jestli nebude problém, přihlášení k silničce až nyní a podaní přiznání k silniční dani po termínu

    • 10. 2. 2015 17:41

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Auto není v majetku
      nevím, jestli se dávají sankce za pozdní přihlášení, ale za pozdní podání přiznání k dani silniční můžete dostat pokutu dle §250 daňového řádu (záleží, jak velká by byla daňová povinnost)
      vy jste nikdy do výdajů nedávali PHM nebo základní náhradu?

    • 10. 2. 2015 17:49

      ilča (neregistrovaný) 178.72.252.---

      Re: Auto není v majetku
      ne, převzala jsem de a výdaje na auto nebyly uplatněny,
      tak to chci udělat za rok 2014, ale nerada bych aby byly nějaké zbytečné postihy

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).