Hlavní navigace

Vyloučená doba ELDP

• (neregistrovaný) 82.142.96.---

11. 2. 2015 21:19

Prosím o radu, zaměstnankyně nástup říjen, v prosinci nepřišla do práce, následně odmítala převzít výpověď, vše se odehrálo ve zkušební době a výpověď nastala datem vrácení nevyzvednuté pošty.
    Mzda jí byla vyplacená za část odpracovaného prosince, právně ale PP skončil až v lednu (převzetí)
    Dotaz zní- vykazujeme v ELDP za rok (leden) 2015 nějaké vyloučené doby?
    vztahuje se na to §16 odst j) zákona o důchod. pojištění ?
    jde o dobu do řádného ukončení PP, kdy už není příjem (nepracuje), ale nepřevzala výpověď.
    Děkuji za názory předem

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 2. 2015 21:22

zuzana j. (neregistrovaný) 82.142.96.---

Re: Vyloučená doba ELDP
      zkopírovala jsem ze stránek CSSZ:
      § 16 odst. 4 písm. j) ZDP - doba, po kterou podle pravomocného rozhodnutí soudu nadále trval právní vztah zakládající účast na pojištění, pokud podle tohoto rozhodnutí došlo k jeho skončení neplatně a pokud by jinak byla, kdyby nedošlo k neplatnému ukončení tohoto vztahu splněna podmínka účasti na pojištění a pokud současně za tuto dobu nebyla soudem přiznána náhrada mzdy, platu nebo jiného započitatelného příjmu do vyměřovacího základu pro stanovení pojistného.

• 11. 2. 2015 21:25

zuzana j. (neregistrovaný) 82.142.96.---

není u nás žádný soud . . . ale vidím souvislost v tom, že má nulový příjem za část ledna, kterou je ještě oficiálně zaměstnaná.
      Ale je to "omluvená doba"? to, že nekomunikuje a nepřebírá poštu?
      jak by jste tuto "dobu" evidovali vy?

• 14. 2. 2015 20:13

inzinyrka (neregistrovaný) 46.33.112.---

Podle mě byste měla vystavit ELDP za 2015 1++, 1.1.-např.12.1., dny nic, v lednu X a vyloučená doba ani vyměřovací základ nic.

• 15. 2. 2015 21:39

zuzana j. (neregistrovaný) 82.142.106.---

Děkuji, moc jste mi pomohla, čtu si znovu pokyny a opravím to dle Vaší rady.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).