Hlavní navigace

Výplaty od Úřadu práce

  • (neregistrovaný) 80.121.206.---

    12. 2. 2015 14:05

    Dobrý den,
    v květnu 2014 jsme dostali vyplacené výplaty za 12/2014-2/2015 od Úřadu práce místo zaměstnavatele. Můžeme si u nového zaměstnavatele nechat udělat roční zúčtování daně za rok 2014? Není problém s výplatou za více období?
    A jak to bude s případným doplatkem?
    Děkuji předem za pomoc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 2. 2015 17:05

      .

      Re: Výplaty od Úřadu práce
      Zeptám se jinak - máte Potvrzení o výši zdanitelných příjmů k vyplaceným mzdám? Bez Potvrzení Vám nemůže žádná mzdová účetní roční zúčtování daně zpracovat.

    • 12. 2. 2015 17:45

      EvaK (neregistrovaný) 37.188.132.---

      Re: Výplaty od Úřadu práce
      Potvrzeni jsme dostali od Uradu prace a zamestnani byla navazujici, neprekryvala se.

    • 12. 2. 2015 18:02

      .

      Re: Výplaty od Úřadu práce
      Vlastně ani s tím potvrzením nemůže, pokud byly mzdy za 2013 vyplaceny v 05/2014

      ZDP § 38g / 2
      ... Daňové přiznání je také povinen podat poplatník, kterému byly vyplaceny nebo který jiným způsobem obdržel příjmy ze závislé činnosti za uplynulá léta, které se nepovažovaly podle § 5 odst. 4 za jeho příjmy ve zdaňovacím období, kdy byly zúčtovány plátcem daně v jeho prospěch, a dále poplatník s příjmy ze závislé činnosti, ..

      Pro zpracování daňového přiznání doporučuji použít EPO, nebo exel soubor společnosti ASPEKT

      http://danovapriznani.cz/dan-z-prijmu-fyzickych-osob

      https://adisepo.mfcr.cz/adistc/adis/idpr_epo/epo2/uvod/vstup_expert.faces

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).