Hlavní navigace

Úroky z úvěru - není účastník smlouvy

• (neregistrovaný) 89.24.108.---

12. 2. 2015 14:16

Dobrý den,
    prosím, naveďte mne správným směrem - zaměstnanec se dožaduje v rámci RZD uplatnění úroků z úvěru ze stav. spoření. Úvěr je psán na jeho manželku, on sám není ani účastníkem úvěrové smlouvy, ani vlastníkem nemovitosti, má v nemovitosti jen trvalé bydliště. Argumentuje tím, že "jeho žena přece užívá ten dům pro účely bydlení své rodiny, má tam trvalé bydliště a minulá mzdovka jim to taky uplatňovala."
    Já jsem přesvědčená, že úroky z takového úvěru si může uplatnit jen manželka - a ta nyní nemůže, je na RD, nemá příjem a proto chtějí úroky uplatnit u manžela. Ale už se v tom motám tak, že nejsem schopná rozumně argumentovat §§ - prostě mu to nedokážu vysvětlit - a nerada bych ho poškodila, kdyby měl pravdu.
    Děkuji za každou reakci.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 2. 2015 14:19

jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

Re: Úroky z úvěru - není účastník smlouv
      Musí být účastníkem úvěrové smlouvy, jinak nemůže úroky z úvěru uplatnit.

• 12. 2. 2015 14:21

jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

Odkažte jej na § 15 odst. 4 ZDP.
      A jinak si může podat DP, pokud vám nevěří.

• 12. 2. 2015 18:37

iva. (neregistrovaný) 77.242.90.---

Dobrý den, děkuji za reakci, přesně tím § jsem argumentovala a on pořád o "stejném bydlišti a manželství" jako na kolovrátku.
      DP si podat nechce, říká, že má právo na provedení RZD. To já samozřejmě nezpochybňuji, tak mu prostě udělám RZD bez uplatnění úroků z úvěru a ať si potom jde stěžovat na FÚ nebo na lampárnu.
      Děkuji a přeji hezký večer.

• 12. 2. 2015 18:51

.

Písemně požádal, písemně mu odpovězte, že mu zaměstnavatel nemůže úroky z hypotéky uplatnit z RZD z důvodu, že není splněna podmínka dle ZDP § 15 .... atd. A kopii dopisu si uložte.
      Chráníte tím hlavně sama sebe. Hlavně v okamžiku, až si na Vás půjde stěžovat nadřízenému.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).