Hlavní navigace

Zdanění pachtovného

  • (neregistrovaný) 37.188.235.---

    12. 2. 2015 22:10

    Dobrý večer, prosím o radu.
    Mám smlouvu o pachtu pole a obdržela jsem pachtovné. Přijatou částku budu muset přidat do daňového přiznání, že? Má k tomu být nějaké potvrzení? Ze ZD jsem žádné neobdržela - jen mi zaslali peníze a informaci, jakou částku za mě odeslali na FÚ na daň z nemovitosti. Můj příjem by tedy měl být součet těchto částek, ale žádné potvrzení nemám.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 2. 2015 22:22

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: Zdanění pachtovného
      Potvrzení o tom, že Vám vyplatili pachtovné, není relevantní.

      Pokud máte povinnost podat daňové přiznání (ZDP § 38g odstavec 1) a odstavec 2), tak musíte celé pachtovné uvést jako příjem v § 9 ZDP. Způsob uplatnění výdajů k těmto příjmům je na Vás, zda upřednostníte skutečné výdaje, nebo výdaje procentem z příjmů ve výši 30%.

      Úředníkům se většinou při kontrole dokládají výdaje, ne příjmy. Ale mohou si vyžádat k nahlédnutí Vaše bankovní výpisy. Nebo si mohou vyžádal podklady od ZD.

    • 13. 2. 2015 9:02

      kkkkk (neregistrovaný) 81.19.2.---

      Re: Zdanění pachtovného
      Moc děkuji za radu. Do DP tedy dám součet přijatých peněz a zaplacené daně z nemovitosti, kterou poslalo ZD za mě. Výdaje dám procentem - 30%, protože žádné nemám.
      Snad to takto bude v pořádku ;)

    • 10. 3. 2015 10:05

      jc (neregistrovaný) 83.208.44.---

      Re: Zdanění pachtovného
      Dobrý den,zamědělec uplatňuje příjmy §7 + skutečné výdaje a v případě §9 vždy naskočí 30% výdaje, jak postupovat při uplatnění skutečných výdajů i u §9 ( vyplněné DPFO tady z portálu)? Děkuju Jana

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).