Hlavní navigace

PHM a 1% z auta

  • (neregistrovaný) 91.139.1.---

    13. 2. 2015 8:59

    Dobrý den, chci se zeptat, zda by mohl mít FÚ nějaký problém, že zaměstnanci je zdaněno 1% z PC auta, ale není mu vyúčtované PHM. Jede mi o to, zda toto nebude posuzovat jako krácení zaměstnance. PHM vypovídá o tom, že zaměstnanec použil vůz na soukrové účely, pokud toto není, je zřejmé, že auto nebylo na soukromý účel využito a nemělo by být ani účtováné %? Děkuji, chystáme se na kontrolu.... Hezký den.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 2. 2015 9:03

      v.e.n.d.y.

      Re: PHM a 1% z auta
      Já si myslím, že auto by mělo být dáno i k soukromým nějakým dokladem, tím je stanovena povinnost přidańovat 1% a je pak na zaměstnanci, kolik toho najezdí.

    • 13. 2. 2015 10:45

      .

      Re: PHM a 1% z auta
      Pokud máte uzavřenou smlouvu o využití vozidla i pro soukromé účely, tak se již pro účely zdanění zaměstnance nesleduje, zda bylo vozidlo pro soukromé účely použito. V překladu to znamená, že i když celý měsíc zaměstnanec nejezdí vůbec soukromě, tak stejně mu musí zaměstnavatel 1% z PC vozidla ke mzdě přidanit.
      GFŘ D-22 K § 6 odst. 6)

    • 13. 2. 2015 18:26

      v. (neregistrovaný) 85.132.149.---

      Re: PHM a 1% z auta
      Moc děkuji!!!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).