Hlavní navigace

Sleva na děti za leden 2015

  • (neregistrovaný) 193.85.148.---

    13. 2. 2015 13:01

    Prosím vás, zaměstnanec přinesl rodné listy dětí a chce je uplatňovat. Přinesl je ale po výplatě za leden 2015. Od února je bude už mít ve výplatě, co s lednem? Musím čekat na roční zůčtování za rok 2015 nebo můžu uplatnit v únoru?
    Děkuji Hanka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 2. 2015 13:20

      Zdenka B (neregistrovaný) 85.71.241.---

      Re: sleva na děti za leden 2015
      Rozhodně nechat na roční zúčtování, určitě ne v únoru 2x!!

    • 13. 2. 2015 13:24

      .

      Re: sleva na děti za leden 2015
      Proč až v RZD?
      ZDP § 38i Opravy na dani z příjmů ze závislé činnosti vybírané srážkou formou záloh
      (1) Poplatníkovi, kterému byla sražena záloha vyšší, než je stanoveno, nebo kterému byl vyplacen měsíční daňový bonus nižší, než měl být, vrátí plátce daně vzniklý rozdíl, pokud neuplynula lhůta pro podání vyúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti za toto zdaňovací období. O vrácenou částku na záloze nebo o dodatečně vyplacenou částku na měsíčním daňovém bonusu sníží plátce daně nejbližší odvod záloh správci daně.

    • 13. 2. 2015 13:40

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: sleva na děti za leden 2015
      podle mne tady nejde o opravu špatně spočítané daně, ale o to, kdy doložil doklady k uplatnění, jestli požádal a doložil doklady v únoru, nemůže už za leden chtít zvýhodnění, to by mohl chtít jenom v případě, že by se mu dítě narodilo v lednu a nebo pokud by dítě v lednu začalo studovat, jinak platí, že nárok je od následujícího měsíce po doložení dokladů

      Poplatník je povinen prokázat plátci daně skutečnosti rozhodné pro poskytnutí měsíční slevy na dani podle § 35ba a měsíčního daňového zvýhodnění při výpočtu záloh nejpozději do konce kalendářního měsíce, v němž tyto okolnosti nastaly. K předloženým dokladům přihlédne plátce daně počínaje kalendářním měsícem následujícím po měsíci, v němž budou tyto skutečnosti plátci daně prokázány, nejdříve však počínaje kalendářním měsícem, na jehož počátku byly skutečnosti rozhodné pro uznání slevy na dani podle § 35ba nebo na daňové zvýhodnění splněny, podepíše-li poplatník současně prohlášení podle odstavce 4 a nebo tyto skutečnosti v již podepsaném prohlášení současně uvede.

    • 13. 2. 2015 13:46

      .

      Re: sleva na děti za leden 2015
      Takže doplňující otázka - uplatňoval zaměstnanec daňové zvýhodnění i v roce 2014? Pokud ne, tak paní xJ to napsala dobře.

    • 13. 2. 2015 13:47

      Hanka...... (neregistrovaný) 193.85.148.---

      Re: sleva na děti za leden 2015
      Neuplatňoval, až nyní přinesl rodné listy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).