Hlavní navigace

OSVČ od 1.3.2015-prodej auta

  • (neregistrovaný) 109.69.210.---

    13. 2. 2015 16:34

    Dobrý den,potřebovala bych poradit.Syn si koupil auto v roce 2013-to byl zaměstnanec.Od 1.3.2015 bude OSVČ a chce auto prodat.Když se zaregistruje k silniční dani,bude muset prodej auta,které nezařadí do majetku zdaňovat? Nebo raději se zaregistrovat až po prodeji?Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 2. 2015 17:51

      I. (neregistrovaný) 78.80.185.---

      Re: OSVČ od 1.3.2015-prodej auta
      -k sil. dani se registruje v příp. že se auto používá pro podnikání

    • 13. 2. 2015 18:10

      mam (neregistrovaný) 109.69.210.---

      Re: OSVČ od 1.3.2015-prodej auta
      >>Dobrý den,potřebovala bych poradit.Syn si koupil auto
      >>v roce 2013-to byl zaměstnanec.Od 1.3.2015 bude OSVČ
      >>a
      >>chce auto prodat.Když se zaregistruje k silniční
      >>dani,bude muset prodej auta,které nezařadí do
      >>majetku
      >>zdaňovat? Nebo raději se zaregistrovat až po
      >>prodeji?Děkuji.
      >
      >-k sil. dani se registruje v příp. že se auto používá
      >pro podnikání

      Ano,to já vím a právě proto se ptám.Když se zaregistruje k SD a dva měsíce ho bude používat a pak ho prodá(i když ho koupil jako soukromá osoba) bude zdaňovat podle §10 nebo vůbec ne?Děkuji.
      >
      >
      >

    • 13. 2. 2015 20:21

      .

      Re: OSVČ od 1.3.2015-prodej auta
      Zařadí si vozidlo do obchodního majetku?

      ZDP § 4
      (1) Od daně se osvobozuje
      c) příjem z prodeje hmotné movité věci s výjimkou příjmu z prodeje
      1. cenného papíru,
      2. motorového vozidla, letadla nebo lodě, nepřesahuje-li doba mezi jejich nabytím a prodejem dobu 1 roku,
      3. movité věci, která je nebo v období 5 let před prodejem byla zahrnuta do obchodního majetku,

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).