Hlavní navigace

Výživné - DPFO

  • (neregistrovaný) 194.213.46.---

    14. 2. 2015 21:50

    dobrý den,

    je výživné příjmem, který se započítává do příjmů ohledně DPFO? nebo je to osvobozeno? děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 2. 2015 22:15

      .

      Re: výživné - DPFO
      Jaké výživné?

      http://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586

      ZDP

      § 4
      Osvobození od daně
      (1) Od daně se osvobozuje
      q) plnění z vyživovací povinnosti,..

      § 10
      Ostatní příjmy
      (1) Ostatními příjmy, při kterých dochází ke zvýšení majetku, pokud nejde o příjmy podle § 6 až 9, jsou zejména
      e) přijaté výživné, důchody a obdobné opakující se požitky,..

      § 22
      Zdroj příjmů
      (1) Za příjmy ze zdrojů na území České republiky se u poplatníků uvedených v § 2 odst. 3 a § 17 odst. 4 považují
      g) příjmy z úhrad od poplatníků uvedených v § 2 odst. 2 a § 17 odst. 3 a od stálých provozoven poplatníků uvedených v § 2 odst. 3 a § 17 odst. 4, kterými jsou
      9. výživné a důchody,...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).