Hlavní navigace

Dotaz daňové přiznání

  • (neregistrovaný) 213.151.77.---

    16. 2. 2015 0:15

    Dobrý den, moc prosím o rady při vyplňování DP: platí že při více zaplacených životních pojištění si může poplatník uplatnit max. 12000, Kč za rok 2014?

    jak je to prosím s potvrzením o poskytnutém úvěru na bytové potřeby a výší úroků z úvěru - lze také uplatnit?

    Dále mám úroky z hypotečního úvěru - lze tyto dvě částky nasčítat a uvést v DP v plné výší?

    Ještě prosím pokud je v potvrzení zdanitelných příjmů uvedeno vyživované dítě, ale na vyplacených měsíčních bonusech je nula tak mohu si uplatnit dítě až v daňovém přiznání?

    Moc děkuji za plno otázek

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 2. 2015 8:48

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: dotaz daňové přiznání
      >Dobrý den, moc prosím o rady při vyplňování DP: platí
      >že při více zaplacených životních pojištění si může
      >poplatník uplatnit max. 12000, Kč za rok 2014?

      ano max 12.000 za splnění podmínek §15 odst.6 ZDP

      >jak je to prosím s potvrzením o poskytnutém úvěru na
      >bytové potřeby a výší úroků z úvěru - lze také
      >uplatnit?

      ano za splnění podmínek v §15 odst. 3 a 4 ZDP

      >Dále mám úroky z hypotečního úvěru - lze tyto dvě
      >částky nasčítat a uvést v DP v plné výší?

      ano za splnění podmínek § 15 odst. 3 a 4 ZDP

      >Ještě prosím pokud je v potvrzení zdanitelných příjmů
      >uvedeno vyživované dítě, ale na vyplacených měsíčních
      >bonusech je nula tak mohu si uplatnit dítě až v
      >daňovém přiznání?

      Měla byste, když dítě v přiznání neuvedete, budete patrně vracet slevu, která byla na díte v průběhu roku poskytnuta...asi jste měla daň vysokou tak, že daňové zvýhodnění na dítě jen snížilo daňovou povinnost, na bonus nezbylo...
      >
      >Moc děkuji za plno otázek

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).