Hlavní navigace

Exekuce výživné

  • (neregistrovaný) 90.182.178.---

    16. 2. 2015 10:35

    Zaměstnanec má pevně stanovenou výši exekuce na výživné ve výši 2.000 Kč. V lednu měl 2. dovolenou a od 5.byl nemocen. Čistý příjem má 5.553 Kč.
    Mám mu ty 2.000 srazit nebo nemám? Podle výpočtu to vychází jako nesrážet, ale zase nedodržím usnesení exekuce.
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 2. 2015 10:39

      RenataH (neregistrovaný) 82.99.163.---

      Re: Exekuce výživné
      musíte zachovat nezabavitelnou částku, takže nic nesrazíte. Na OSSZ budete posílat ex.příkaz a napíšete sdělení, jak vysoká nezabavitelná částka byla uplatněna (5553 Kč). OSSZ uplatní zbytek a pokud by něco zbylo, pošle na výživné

    • 16. 2. 2015 10:43

      Puamik (neregistrovaný) 90.182.178.---

      Re: Exekuce výživné
      Na OSSZ budete posílat ex.příkaz a napíšete sdělení, jak vysoká nezabavitelná částka byla uplatněna (5553 Kč). - OSSZ po mně chce "Ze základní nezabavitelné částky bylo použito", to je těch 5.553 Kč?

    • 16. 2. 2015 11:42

      ... (neregistrovaný) 185.16.181.---

      Re: Exekuce výživné
      K povinnosti předat OSSZ podklady pro provádění srážek z dávek nemocenského pojištění z §97 z.č.187/2006 Sb.:
      1. předat kopie usnesení o nařízení výkonu rozhodnutí
      2. sdělení výše dosud provedených srážek
      3. sdělení, jaká část základní částky nemá být okresní správou sociálního zabezpečení srážena (odkaz na §293 odst.4+5 OSŘ)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).