Hlavní navigace

Provize za sjednání pojištění

  • (neregistrovaný) 90.176.143.---

    16. 2. 2015 12:53

    Dobrý den,poprosila bych o radu.Plátce dph ,prodej aut,sjedbnvá pojištění aut pro různé pojištovny,za to obdrží měsíčně provizi.Tuto částku uvádín v přiznání k dph na ř.50 a ř.51.
    ted jsem se nějak zadrhla,týká se to jen pojištoven,které jsou plátci dph?
    a poku není poj.plátce ,tak se to v přiznání k dph neuvádí nikam?
    děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 2. 2015 12:55

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: provize za sjednání pojištění
      pokud patříte do § 55 ZDPH fakturujete do ř .50, ev. 51
      pokud nepatříte fakturujete s daní a musíte odvádět DPH

    • 16. 2. 2015 13:11

      bazárek (neregistrovaný) 90.176.143.---

      Re: provize za sjednání pojištění
      poprvadě jsem odpověd moc nepochopila,my jsme pláci,zprostředkováváme pojištění,všechny pojištovny,s kterými spolupracujeme mají uvedeno dič,jen jedna uvádí neplátce, přesto budu u všech uvádět jejich provizi na ř.50 a 51,jen tohle mě mate,děkuji

    • 16. 2. 2015 13:25

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: provize za sjednání pojištění
      četla jste §55? Týká se to vás? Jste poskytovatel pojištění atd dle toho §?

    • 16. 2. 2015 13:33

      bazárek (neregistrovaný) 90.176.143.---

      Re: provize za sjednání pojištění
      >>>>Dobrý den,poprosila bych o radu.Plátce dph ,prodej
      >>>>aut,sjedbnvá pojištění aut pro různé pojištovny,za to
      >>>>obdrží měsíčně provizi.Tuto částku uvádín v přiznání
      >>>>k
      >>>>dph na ř.50 a ř.51.
      >>>>ted jsem se nějak zadrhla,týká se to jen
      >>>>pojištoven,které jsou plátci dph?
      >>>>a poku není poj.plátce ,tak se to v přiznání k dph
      >>>>neuvádí nikam?
      >>>>děkuji
      >>>
      >>>pokud patříte do § 55 ZDPH fakturujete do ř .50, ev.
      >>>51
      >>>pokud nepatříte fakturujete s daní a musíte odvádět
      >>>DPH
      >>poprvadě jsem odpověd moc nepochopila,my jsme
      >>pláci,zprostředkováváme pojištění,všechny pojištovny,s
      >>kterými
      >>spolupracujeme mají uvedeno dič,jen jedna uvádí

      už se mi rozsvítlo,omlouvám se za zdržování,holt jsem se zadrhla...
      >>neplátce, přesto budu u všech uvádět jejich provizi na
      >>ř.50
      >>a 51,jen tohle mě mate,děkuji
      >
      >četla jste §55? Týká se to vás? Jste poskytovatel
      >pojištění atd dle toho §?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).