Hlavní navigace

Sleva na manželku, podnikatel, výdaje %

  • (neregistrovaný) 194.228.32.---

    16. 2. 2015 19:43

    Podnikatel má živnost vedenou jako vedlejší zdroj příjmů.
    Ze zaměstnání má příjmy dvkrát takové.
    Slevy na dítě si uplatňuje až v přiznání FO, výdaje měl zatím skutečné, tím pádem mu můžu uplatnit i slevu na manželku?

    Pokud bude mít výdaje v % může si slevy na dítě si nechá uplatnit v zaměstnání ?
    Pak už nelze sleva na manželku, chápu to správně?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 2. 2015 19:56

      .

      Re: Sleva na manželku, podnikatel, výdaj
      § 35ca
      Uplatní-li poplatník u dílčího základu daně podle § 7 výdaje podle § 7 odst. 7 nebo u dílčího základu daně podle § 9 výdaje podle § 9 odst. 4 a součet dílčích základů, u kterých byly výdaje tímto způsobem uplatněny, je vyšší než 50 % celkového základu daně, nemůže
      a) snížit daň podle § 35ba odst. 1 písm. b),
      b) uplatnit daňové zvýhodnění.

      Bude mít pak vyšší dílčí základ podle § 6 nebo podle § 7 ?

    • 16. 2. 2015 20:12

      PetraNová (neregistrovaný) 194.228.32.---

      Re: Sleva na manželku, podnikatel, výdaj
      Bude mít vyšší základ daně ze zaměstnání - §6

    • 16. 2. 2015 20:38

      .

      Re: Sleva na manželku, podnikatel, výdaj
      Pak za splnění dalších podmínek bude mít nárok na daňové zvýhodnění na děti i na slevu na manželku
      I přes to, že bude uplatňovat výdaje procentem z příjmů

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).