Hlavní navigace

Danové přiznání a rodičovská dovolená

  • (neregistrovaný) 93.153.74.---

    17. 2. 2015 17:21

    Dobrý den, jsem na mateřské dovolené a měla jsem příjmy ze zprostředkování, uplatním výdaje paušálem tj. procentem a můžu si nárokovat slevu na dítě? je také potřeba doložit potvrzení o tom, že pobírám rodičovský příspěvek?
    děkuji za odpověd

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 2. 2015 17:28

      .

      Re: danové přiznání a rodičovská dovolen
      Nemůže si uplatnit daňové zvýhodnění
      ZDP § 35ca
      Uplatní-li poplatník u dílčího základu daně podle § 7 výdaje podle § 7 odst. 7 nebo u dílčího základu daně podle § 9 výdaje podle § 9 odst. 4 a součet dílčích základů, u kterých byly výdaje tímto způsobem uplatněny, je vyšší než 50 % celkového základu daně, nemůže
      a) snížit daň podle § 35ba odst. 1 písm. b),
      b) uplatnit daňové zvýhodnění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).