Hlavní navigace

Daňový bonus

  • (neregistrovaný) 2a00:1028:9940:----:----:----:----:----

    17. 2. 2015 23:05

    Podnikatel měl za rok hrubou mzdu ve výši 40126,-kč , byly mu vyplaceny daňové bonusy. Dále měl příjmy z podnikání ,daňový základ z podnikání 54.235,-Kč. - výdaje paušálem, neplátce .
    Má nárok na daňové bonusy nebo je musí vrátit FÚ?
    děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 2. 2015 23:21

      .. (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: Daňový bonus
      Nemůže uplatnit daňové zvýhodnění. Bude vracet.
      ZDP § 35ca
      Uplatní-li poplatník u dílčího základu daně podle § 7 výdaje podle § 7 odst. 7 nebo u dílčího základu daně podle § 9 výdaje podle § 9 odst. 4 a součet dílčích základů, u kterých byly výdaje tímto způsobem uplatněny, je vyšší než 50 % celkového základu daně, nemůže
      a) snížit daň podle § 35ba odst. 1 písm. b),
      b) uplatnit daňové zvýhodnění.

    • 17. 2. 2015 23:45

      Iveta852 (neregistrovaný) 2a00:1028:9940:----:----:----:----:----

      Re: Daňový bonus
      >>Podnikatel měl za rok hrubou mzdu ve výši 40126,-kč ,
      >>byly mu vyplaceny daňové bonusy. Dále měl příjmy z
      >>podnikání ,daňový základ z podnikání 54.235,-Kč. -
      >>výdaje
      >>paušálem, neplátce .
      >>Má nárok na daňové bonusy nebo je musí vrátit FÚ?
      >>děkuji
      >
      >Nemůže uplatnit daňové zvýhodnění. Bude vracet.
      >ZDP § 35ca
      >Uplatní-li poplatník u dílčího základu daně podle § 7
      >výdaje podle § 7 odst. 7 nebo u dílčího základu daně
      >podle § 9 výdaje podle § 9 odst. 4 a součet dílčích
      >základů, u kterých byly výdaje tímto způsobem uplatněny,
      >je vyšší než 50 % celkového základu daně, nemůže
      >a) snížit daň podle § 35ba odst. 1 písm. b),
      >b) uplatnit daňové zvýhodnění.
      >Moc děkuji, ještě se přeptám, musí tedy vrátit celé daňové zvýhodnění ?Zčásti mu pokrylo i slevu na dani z výplaty? Byl v zaměstnání 1-3, to ještě vůbec nepodnikal..... může si je nyní v DP uvést jeho manželka i za tyto měsíce?

    • 18. 2. 2015 7:40

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: Daňový bonus
      Podle mého názoru může, protože nikdo jiný za tyto měsíce zvýhodnění neuplatnil

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).