Hlavní navigace

Sleva na manž. nemoc lze?

  • (neregistrovaný) 85.71.155.---

    18. 2. 2015 9:09

    Manž. byla v roce 2014 od ledna do listopadu nemocná a od prosince má inv. důchod. Co je třeba dodat,abych na ni uplatnil slevu v RZD?

    Děkuji moc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 2. 2015 9:12

      Vesa01 (neregistrovaný) 195.39.58.---

      Re: Sleva na manž. nemoc lze?
      výše nemocenských dávek a důchodu nesmí přesáhnout 68000,- Kč, pak slevu uplatníte v daňovém prohlášení u svého zam-tele - ale to mělo být do 15.2.2015

    • 18. 2. 2015 9:12

      .

      Re: Sleva na manž. nemoc lze?
      Jak vysoký měla vlastní příjem za rok 2014?


      Do vlastního příjmu manželky (manžela) se nezahrnují dávky státní sociální podpory, dávky pěstounské péče s výjimkou odměny pěstouna, dávky osobám se zdravotním postižením, dávky pomoci v hmotné nouzi, příspěvek na péči, sociální služby, státní příspěvky na penzijní připojištění se státním příspěvkem9a), státní příspěvky na doplňkové penzijní spoření, státní příspěvky podle zákona o stavebním spoření a o státní podpoře stavebního spoření4a) a stipendium poskytované studujícím soustavně se připravujícím na budoucí povolání a příjem plynoucí z důvodu péče o blízkou nebo jinou osobu, která má nárok na příspěvek na péči podle zákona o sociálních službách4j), který je od daně osvobozen podle § 4. U manželů, kteří mají majetek ve společném jmění manželů, se do vlastního příjmu manželky (manžela) nezahrnuje příjem, který plyne druhému z manželů nebo se pro účely daně z příjmů považuje za příjem druhého z manželů,..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).