Hlavní navigace

Příjem z pronájmu nemovitosti

  • (neregistrovaný) 90.182.144.---

    18. 2. 2015 11:18

    Dobrý den,
    v roce 2014 jsme s manželem koupili dům, který pronajímáme. Příjmy z pronájmu činili 1.200.000,00 Kč. Mohu tyto příjmy rozdělit na půl a každému dát do par.9? Nebo je musí zdanit pouze jeden. Máme bezpodílové vl. manželů. A změnilo se něco v roce 2015 u DPH z příjmu z pronájmu? Děkuji moc za odpověď.
    Eva H.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 2. 2015 11:28

      .

      Re: Příjem z pronájmu nemovitosti
      >Dobrý den,
      >v roce 2014 jsme s manželem koupili dům, který
      >pronajímáme. Příjmy z pronájmu činili 1.200.000,00 Kč. Mohu
      >tyto příjmy rozdělit na půl a každému dát do par.9?
      >Nebo je musí zdanit pouze jeden. Máme bezpodílové vl.
      >manželů.

      ZDP § 9
      Příjmy z nájmu
      (1) Příjmy z nájmu, pokud nejde o příjmy uvedené v § 6 až 8, jsou
      a) příjmy z nájmu nemovitých věcí nebo bytů,
      b) příjmy z nájmu movitých věcí, kromě příležitostného nájmu podle § 10 odst. 1 písm. a).

      (2) Příjmy podle odstavce 1, plynoucí manželům ze společného jmění manželů, se zdaňují jen u jednoho z nich.


      A změnilo se něco v roce 2015 u DPH z příjmu z
      >pronájmu? Děkuji moc za odpověď.
      >Eva H.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).