Hlavní navigace

Celní kontrola CPA při dovozu ze 3.země

  • (neregistrovaný) 193.179.131.---

    18. 2. 2015 11:50

    Dobrý den, prosím o pomoc. Dovážíme zboží ze 3.země. Přepravu nám zajišťuje plátce DPH z Rakouska, který nám fakturuje námořní přepravu. Do základu daně pro výpočet DPH uvádíme poměrnou část přepravy do EU + hodnotu zboží (uvedeno na JSD). Nyní asi po měsíci nám tento přepravce z AT fakturuje poplatek za celní kontrolu CPA. Prosím, tento poplatek je od DPH osvobozený anebo musím zvlášť vyměřit a nárokovat DPH jako při dovozu zb. s odkazem na původní JSD? Moc děkuji za vaši pomoc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 2. 2015 15:00

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Celní kontrola CPA při dovozu ze 3.z
      dala bych do základu daně pro výpočet DPH dovozeného zboží - ř. 7 nebo 8 a 43 nebo 44
      vy do základu daně nedáváte přepravu do 1. místa určení v ČR?

    • 18. 2. 2015 15:07

      vini (neregistrovaný) 193.179.131.---

      Re: Celní kontrola CPA při dovozu ze 3.z
      Přepravu do ZD pro DPH i pro JSD dáváme A zahr.úsek (mimo EU), nedáváme C úsek hranice EU-CZ, nedáváme D úsek hran.CZ-místo určení v ČR. Na celnici je to vždy O.K. Prosím, a dala byste tu celní kontrolu CPA sólo dokladem, protože u faktury za zboží na základě JSD již mám vyměřeno. Děkuji

    • 18. 2. 2015 16:46

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Celní kontrola CPA při dovozu ze 3.z
      na celnici to může být OK, ale správcem daně je FÚ, nikoli celní úřad - vi §38 odst. 1 písm. b) ZDPH - v ZD by měla být celá doprava ze 3. země až do 1. místa určení v ČR
      základ pro clo se počítá jinak než ZD pro DPH
      dodatečné přiznání, pokud máte u zboží nárok na odpočet DPH, podávat nemusíte, takže můžete dát do dalšího řádného přiznání do ř. 7(8) a 43(44)

    • 18. 2. 2015 16:53

      vini (neregistrovaný) 46.173.194.---

      Re: Celní kontrola CPA při dovozu ze 3.z
      Alli, mockrát Vám DĚKUJI za Vaši ochotu poradit. Vrtá mi hlavou, jak z toho základu pro DPH, když mi tam roky schází ta přeprava do 1.místa určení v ČR. Divím se, že to prošlo i auditem (účetním). Asi budu dělat mrtvého brouka - do teďka jsem si myslela, že základ DPH beru s JSD + služby osvobozené související s dovozem. Prosím, mám, také přiznat a nárokovat fakturu za ručení za celní dluh? Ještě jednou moc,moc děkuji.

    • 18. 2. 2015 16:56

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Celní kontrola CPA při dovozu ze 3.z
      du daně pro výpočet DPH dovozeného
      >>>>zboží - ř. 7 nebo 8 a 43 nebo 44
      >>>>vy do základu daně nedáváte přepravu do 1. místa
      >>>>určení v ČR?
      >>>Přepravu do ZD pro DPH i pro JSD dáváme A zahr.úsek
      >>>(mimo EU), nedáváme C úsek hranice EU-CZ, nedáváme D
      >>>úsek hran.CZ-místo určení v ČR. Na celnici je to vždy
      >>>O.K. Prosím, a dala byste tu celní kontrolu CPA sólo
      >>>dokladem, protože u faktury za zboží na základě JSD
      >>>již
      >>>mám vyměřeno. Děkuji
      >>na celnici to může být OK, ale správcem daně je FÚ,
      >>nikoli celní úřad - vi §38 odst. 1 písm. b) ZDPH - v
      >>ZD
      >>by měla být celá doprava ze 3. země až do 1. místa
      >>určení v ČR
      >>základ pro clo se počítá jinak než ZD pro DPH
      >>dodatečné přiznání, pokud máte u zboží nárok na
      >>odpočet DPH, podávat nemusíte, takže můžete dát do
      >>dalšího
      >>řádného přiznání do ř. 7(8) a 43(44)
      >Alli, mockrát Vám DĚKUJI za Vaši ochotu poradit. Vrtá
      >mi hlavou, jak z toho základu pro DPH, když mi tam
      >roky schází ta přeprava do 1.místa určení v ČR. Divím se,
      >že to prošlo i auditem (účetním). Asi budu dělat
      >mrtvého brouka - do teďka jsem si myslela, že základ DPH
      >beru s JSD + služby osvobozené související s dovozem.
      >Prosím, mám, také přiznat a nárokovat fakturu za ručení
      >za celní dluh? Ještě jednou moc,moc děkuji.
      já moc auditorů, kteří znají dobře ZDPH neznám, vždycky jsem jim musela najít správný § ZDPH
      ručení za celní dluh také souvisí s dovozem, a také ho dávám do ZD pro výpočet DPH, i když někdo tady na BC psal, že jde o plnění osvob. dle §51 a do ZD nepatří

    • 18. 2. 2015 17:00

      vini (neregistrovaný) 46.173.194.---

      Re: Celní kontrola CPA při dovozu ze 3.z
      >du daně pro výpočet DPH dovozeného

      Za to ručení nám přijde faktura za všechny dovozy jednou za měsíc. Mám tedy provést samovyměření + odpočet nad tou fakturou za ručení za celní dluh? Stejně tak asi provedu i tu celní kontrolu SPA. Prosím, bude to tak správně?

      >>>na celnici to může být OK, ale správcem daně je FÚ,
      >>>nikoli celní úřad - vi §38 odst. 1 písm. b) ZDPH - v
      >>>ZD
      >>>by měla být celá doprava ze 3. země až do 1. místa
      >>>určení v ČR
      >>>základ pro clo se počítá jinak než ZD pro DPH
      >>>dodatečné přiznání, pokud máte u zboží nárok na
      >>>odpočet DPH, podávat nemusíte, takže můžete dát do
      >>>dalšího
      >>>řádného přiznání do ř. 7(8) a 43(44)
      >>Alli, mockrát Vám DĚKUJI za Vaši ochotu poradit. Vrtá
      >>mi hlavou, jak z toho základu pro DPH, když mi tam
      >>roky schází ta přeprava do 1.místa určení v ČR. Divím
      >>se,
      >>že to prošlo i auditem (účetním). Asi budu dělat
      >>mrtvého brouka - do teďka jsem si myslela, že základ
      >>DPH
      >>beru s JSD + služby osvobozené související s dovozem.
      >>Prosím, mám, také přiznat a nárokovat fakturu za
      >>ručení
      >>za celní dluh? Ještě jednou moc,moc děkuji.
      >já moc auditorů, kteří znají dobře ZDPH neznám,
      >vždycky jsem jim musela najít správný § ZDPH
      >ručení za celní dluh také souvisí s dovozem, a také ho
      >dávám do ZD pro výpočet DPH, i když někdo tady na BC
      >psal, že jde o plnění osvob. dle §51 a do ZD nepatří

    • 19. 2. 2015 13:33

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Celní kontrola CPA při dovozu ze 3.z
      pokud se to vztahuje k dovozům za celý měsíc, tak s tím nemám zkušenost, jak promítnout do ZD
      pak vám doporučuji konzultovat toto s daňovým poradcem

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).