Hlavní navigace

Sleva na manželku

  • (neregistrovaný) 88.102.150.---

    18. 2. 2015 21:08

    Dobrý večer, prosím zkušené o radu. V lednu 2014 mi byla vyplacena PPM za prosinec. Počítá se tento příjem do ledna 2014 či prosince 2013? Názory se různí a bohužel, světe div se, ani na fú jsem nedostala odpověď. O tuto částku se nevejdu do 68tis., aby si na mě mohl manžel uplatnit slevu. Děkuji za případné odpovědi. Lucie

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 2. 2015 21:13

      .

      Re: Sleva na manželku
      Do jakého zdaňovacího období se pro účely posouzení vlastního příjmu manželky/manžela podle § 35ba o daních z příjmů zahrnují dávky např. nemocenská, mateřská, podpora v nezaměstnanosti, .....

      http://www.financnisprava.cz/cs/dane-a-pojistne/dane/dan-z-prijmu/dotazy-a-odpovedi/aktualne-k-dani-z-prijmu-fyzickych-osob-za-zdanovaci-obdobi-2013-2688#Vlastn_pjem_manelky

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).