Hlavní navigace

DP - PP+DPP a odborové příspěvky

  • (neregistrovaný) 89.24.108.---

    19. 2. 2015 11:48

    Dobrý den,
    prosím o konzultaci situce, kdy zaměstnanec podává DP (nemusí podat, ale chce vrátit srážkovou daň). Má zálohovou daň z PP, srážkovou z DPP a chce uplatnit odborové příspěvky 3.000 Kč (zaplatil jich více, ale uplatnit může max. 3.000).
    Podle ZDP lze odečíst 1,5% příjmů (max. 3.000 Kč) podle § 6 - s výjimkou příjmů zdaněných srážkou podle zvl. sazby daně - což je DPP.
    Pokud příjem zdaněný zálohovou daní je 400.000 Kč, z toho 1,5% je 6.000 Kč, uvažuji správně, že se "vejde do limitu" a může si odečíst celých 3.000 Kč?
    Nebo si nemůže odečíst nic, protože má v DP i srážkovou daň? Nějak jsem se do toho s tou srážkovou daní zamotala ...

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 2. 2015 13:18

      RenataH (neregistrovaný) 94.138.124.---

      Re: DP - PP+DPP a odborové příspěvky
      to jste se teda zamotala.Srážková daň není pro uplatnění příspěvků podstatná. Můžete odečíst max. 3000 Kč

    • 22. 2. 2015 13:57

      .

      Re: DP - PP+DPP a odborové příspěvky
      >>Dobrý den,
      >>prosím o konzultaci situce, kdy zaměstnanec podává DP
      >>(nemusí podat, ale chce vrátit srážkovou daň). Má
      >>zálohovou daň z PP, srážkovou z DPP a chce uplatnit
      >>odborové příspěvky 3.000 Kč (zaplatil jich více, ale
      >>uplatnit může max. 3.000).
      >>Podle ZDP lze odečíst 1,5% příjmů (max. 3.000 Kč)
      >>podle § 6 - s výjimkou příjmů zdaněných srážkou podle
      >>zvl.
      >>sazby daně - což je DPP.

      Jenže když příjmy z DOPP uvede do DP, tak se ze srážkové daně stává "jen" daň. Nedávalo mi to smysl, ale když to platí pro výši příjmů pro možnost uplatnění bonusů pro děti, proč ne u odborových příspěvků?

      >>Pokud příjem zdaněný zálohovou daní je 400.000 Kč, z
      >>toho 1,5% je 6.000 Kč, uvažuji správně, že se "vejde
      >>do
      >>limitu" a může si odečíst celých 3.000 Kč?
      >>Nebo si nemůže odečíst nic, protože má v DP i
      >>srážkovou daň? Nějak jsem se do toho s tou srážkovou
      >>daní
      >>zamotala ...
      >to jste se teda zamotala.Srážková daň není pro
      >uplatnění příspěvků podstatná. Můžete odečíst max. 3000 Kč

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).