Hlavní navigace

Zahraniční stravné 2015

  • (neregistrovaný) 85.70.75.---

    19. 2. 2015 15:21

    Dobrý den,
    je možné snížit o 25% zahraniční stravné i s kapesným?
    v ZP je podle mne jasně psáno ze základní sazby, ale zaměstnavatel počítá (základní sazbu + kapesné) - 25% = denní sazba... je to v pořádku?
    Děkuji předem

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 2. 2015 16:50

      Daniela K. (neregistrovaný) 217.69.98.---

      Re: Zahraniční stravné 2015
      Kapesné při zahraniční pracovní cestě MůŽE být (= také nemusí)zaměstnavatelem zaměstnanci poskytnuto až do výše 40% zahr. stravného podle §170 odst. 3 a §179. Kapesné nelze krátit - není
      k tomu žádné zák. ustanovení. A pokud by se mělo kapesné počítat ze sníženého (kráceného) stravného, snižovalo by se totiž automaticky i kapesné.
      Nejlépe se podívat do vaší vnitropodnikové směrnice ohledně kapesného v jaké % výši je u vás ve firmě stanoveno.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).