Hlavní navigace

Daně elektronicky

  • (neregistrovaný)

    20. 2. 2015 6:51

    Dobrý den,

    chtěla bych se, prosím, zeptat: mám 2 lidi, kteří mají II. pilíř. Hlášení i Vyúčtování posílám přes EPO, a na FÚ ještě nosím papír Potvrzení podání učiněné datovou zprávou, neopatřenou uznávaným elektronickým podpisem. Ale máme také datovou schránku (do které nemám přístup, proto to posílám přes EPO).

    Mohu dále II. pilíř posílat přes EPO nebo musíme datovou schránkou?

    Moc děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 2. 2015 7:29

      .. (neregistrovaný)

      Re: daně elektronicky
      Můžete pres EPO, ale s uznávaným el. podpisem. Nebo s prihlasovacimi údaji do DS.

    • 20. 2. 2015 8:30

      p (neregistrovaný)

      Re: daně elektronicky
      tak jestli to chápu dobře, tak uznávaný el. podpis nemám, když tam ještě nosím ten papír Potvrzení...., nevím, co jsou to ty přihlašovací údaje do DS. Tak jsem radši zavolala na náš FÚ a paní mi řekla, že tak jak to posílám , tak to můžu posílat i dál a bez nějaké pokuty.

      Ale podle vás, bych měla mít ty přihlašovací údaje do DS, já jsem na toto antitalent a ajťáka máme jen externího, tak se nemám koho zeptat

    • 20. 2. 2015 8:52

      Libuše Vlasta (neregistrovaný)

      Re: daně elektronicky
      Dělám to tak, že vše připravím k odeslání, a když přijde klient, tak napíše své přihlašovací údaje k datové schránce do EPO a soubor odešle.
      Je škoda nevyužívat všechny možnosti datové schránky, které máme.

    • 20. 2. 2015 9:04

      p (neregistrovaný)

      Re: daně elektronicky
      tak to máte dobrý, jak jsem už psala: já přístup do datovky nemám i když je potřeba hodně věcí takto posílat, tak rozhodlo vedení, tak snad nebude někdy nějaký problém. Věci na poslání datovou schránkou předávám sekretářce a ta to odesílá. Pěkný víkend

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).