Hlavní navigace

Úroky z úvěru převod členských práv

  • (neregistrovaný) 212.111.6.---

    20. 2. 2015 8:41

    Úvěr za účelem převodu členských práv, zaměstnanec doložil doklad, že je členem družstva + nájemní smlouvu. Několi let uplatňoval odečet úroků... Manželé se rozvedli, v bytě zůstala bydlet bývalá manželka a zletilé děti pána. Můžu mu v ročním zúčtování odečíst úroky? Mockrát děkuji všem za pomoc. Ty úroky, ach jo!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 2. 2015 8:59

      .

      Re: Úroky z úvěru převod členských práv
      ZDP § 15 / 3
      g) úhrada za převod podílu v obchodní korporaci jejím členem uskutečněná v souvislosti s převodem práva nájmu nebo jiného užívání bytu,

      Jde-li o předmět bytové potřeby uvedený v odstavci 3 písm. d), f), g), může být základ daně snížen pouze ve zdaňovacím období, kdy poplatník byt v nájmu nebo v užívání, jednotku, která nezahrnuje nebytový prostor jiný než garáž, sklep nebo komoru, rodinný dům nebo bytový dům získaný podle odstavce 3 písm. d), f), g) užíval k vlastnímu trvalému bydlení nebo k trvalému bydlení druhého z manželů, potomků, ......

    • 20. 2. 2015 9:19

      A.Š. (neregistrovaný) 212.111.6.---

      Re: Úroky z úvěru převod členských práv
      >>Úvěr za účelem převodu členských práv, zaměstnanec
      >>doložil doklad, že je členem družstva + nájemní
      >>smlouvu.
      >>Několi let uplatňoval odečet úroků... Manželé se
      >>rozvedli, v bytě zůstala bydlet bývalá manželka a
      >>zletilé
      >>děti pána. Můžu mu v ročním zúčtování odečíst úroky?
      >>Mockrát děkuji všem za pomoc. Ty úroky, ach jo!
      >
      >ZDP § 15 / 3
      >g) úhrada za převod podílu v obchodní korporaci jejím
      >členem uskutečněná v souvislosti s převodem práva
      >nájmu nebo jiného užívání bytu,
      >
      >Jde-li o předmět bytové potřeby uvedený v odstavci 3
      >písm. d), f), g), může být základ daně snížen pouze ve
      >zdaňovacím období, kdy poplatník byt v nájmu nebo v
      >užívání, jednotku, která nezahrnuje nebytový prostor
      >jiný než garáž, sklep nebo komoru, rodinný dům nebo
      >bytový dům získaný podle odstavce 3 písm. d), f), g) užíval
      >k vlastnímu trvalému bydlení nebo k trvalému bydlení
      >druhého z manželů, potomků, ......
      >
      >To jsem si také přečetla, ale nejsem z toho moudrá..... Řekla bych, že uplatnit mohu...bydlí děti. Ale mám zkoumat, zda je stále členem družstva? V okamžiku prvního uplatnění byl (poprvé vše doložil....).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).