Hlavní navigace

MoneyS3

• (neregistrovaný) 94.113.198.---

22. 2. 2015 16:13

Prosím, jsem nováček v programu MONEYS3. Máme vystavenou fakturu za odběr zboží na Slovensko. Je to bez DPH podle § 64 Osv.při dodání zboží do jiného členského státu. Jak to však zaúčtovat. Nějak si nevím rady a nechce mi to spadnout do DPH :-( na řádek 3 a43. Děkuji všem

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 2. 2015 16:35

v.e.n.d.y.

Re: MoneyS3
      Předkontace na faktuře bude bez vlivu na DPH a po zaúčtování faktury musíte vystavit revers charge doklad Stojíte na řádku zaúčtované faktury a nahoře na liště zvolíte RCH

• 22. 2. 2015 17:10

Karin (neregistrovaný) 94.113.198.---

Já tam na liště nemám žádné RCH :-(( kde to, prosím najdu. A bez vlivu na DPH musím do předkontace vytvořit asi nový, že? a do člení DPH dát, že to bude řádek 3 a 43, že?

• 22. 2. 2015 17:25

Karin (neregistrovaný) 94.113.198.---

Já se omlouvám, ale já to nejspíš úplně popletla.
      1. mám fakturu z Polska bez DPH - tady se mi jedná o zaútování na řádek 3 a 43 - nevím jak na to
      2. mám vydané faktury, které jsem vystavila pro Slovensko a tady mi to padá na řádek 20, protože je to podle §64 osv.
      Jsem se do toho tak zamotala. Omlouvám se a děkuji za pomoc

• 22. 2. 2015 20:29

v.e.n.d.y.

Na přijatou fakturu z Polska musíte vystavit doklad revers charge, v MoneyS3 má podobu interního dokladu, kterým to dostanete na správné řádky 3 a 43, samotnou fakturu tam nedostanete (té dejte členění DPH 17ŘOOP. pokud stojíte na seznamu přijatých faktur na té faktuře, co potřebujete RCH udělat, vpravo nahoře máte ikonku na revers charge, stačí na ni kliknout, vybrat dovoz zboží z EU a případně doplnit, co tam chybí.
      Vydaná faktura je na ř.20 dobře, je bez DPH a musíte poslat na FU souhrnné hlášení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).