Hlavní navigace

ZP a SP - umělecká činnost - POMOC

  • (neregistrovaný) 77.240.97.---

    23. 2. 2015 11:48

    Prosím o radu.
    V roce 2014 jsem měla dva pracovní poměry (po celý rok) a několik krátkodobých dohod.
    Mimo toto jsem vystupovala v některých měsících jako tanečnice (mám soupis příjmů z divadla). Musím z těchto příjmů odvést ZP a SP?
    Jakým způsobem? Formou přehledů (zálohy jsem neplatila).
    Všem moc děkuji za rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 2. 2015 12:07

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: ZP a SP - umělecká činnost - POMOC
      Domnívám se, že ano. Příjmy za taneční výkony uvedete do přiznání do §7 a můžete uplatnit výdaje % ve výši 40%. Zároveň podáte přehledy pro zdravotní pojišťovnu a správu soc. zabezpečení.
      Na tzdravotní pojištění platíte pojistné z každé vydělané koruny, na soc.poj. až pod nějakého zisku.

    • 23. 2. 2015 12:09

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: ZP a SP - umělecká činnost - POMOC
      http://www.jakpodnikat.cz/socialni-pojisteni-vedlejsi-cinnost.php

    • 23. 2. 2015 12:25

      Míšša (neregistrovaný) 77.240.97.---

      Re: ZP a SP - umělecká činnost - POMOC
      Takže do přehledu vyplním, že jsem neměla povinnost platit zálohy, protože jsem byla po celý rok 2014 zaměstnána. Vyplním příjmy z umělecké činnosti, výdaje (40% z příjmu) a do počet měsíců samostatné výdělečné činnosti vyplním "0" (ŽL pozastaven v roce 2013)?

    • 23. 2. 2015 12:28

      .

      Re: ZP a SP - umělecká činnost - POMOC
      Ale to není o živnosti dle živnostenského zákona ale o tom, že jste měla příjem z umělecké činnosti. Měla jste být přihlášena na své ZP i OSSZ jako osoba, která má příjem z umělecké činnosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).