Hlavní navigace

Potvrzení o zdanitelných příjmech

  • (neregistrovaný) 85.93.104.---

    26. 2. 2015 13:43

    Dobrý den, dostalo se mi do ruk potvrzení o zdanit.příjmech na formuláři MFin 5460 vzor č.12 Koukám na to jako blázen, něco takovýho jsme ještě neviděla, je tam uvedeno pouze úhrn příjmů ze záv.činnosti a z funčních pož. (už je to přece jen příjem ze záv.činnosti) a pak je tam řádek zúčtováno v měsících,úhrn pojistného (ten má 0,-) a základ daně a sražená záloha na daň v úhrnné výši. Vystavila to účetní z obce. Já si teda myslím, že je to asi omyl :-) co myslíte?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 2. 2015 13:47

      mss (neregistrovaný) 85.93.104.---

      Re: Potvrzení o zdanitelných příjmech
      To jediné je tam vyplněno, jinak další řádky daň.zvýhodnění:úhrn poskytnutých měsíčních slev na dani,úhrn vyplacených měsíčních daň bonusů nic není.
      Napadlo mě jestli to nemá být srážková daň?

    • 26. 2. 2015 14:10

      .

      Re: Potvrzení o zdanitelných příjmech
      Určitě chybný formulář
      Mám "na stole" od klienta také jedno Potvrzení od obce, kdy na DOPP se srážkovou daní vystavili Potvrzení na zálohovou daň, všude nuly.

    • 26. 2. 2015 14:22

      mss (neregistrovaný) 85.93.104.---

      Re: Potvrzení o zdanitelných příjmech
      Potvrzení o zd.př. a o sražených zálohách může být jen na potvrzení č.22 a příjmy zdaněné srážkou z DPP na 5460/A
      nic jiného ať nenosí, že?

    • 26. 2. 2015 14:32

      .

      Re: Potvrzení o zdanitelných příjmech
      Buď máme pro příjmy roku 2014

      Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti, sražených zálohách na daň a daňovém zvýhodnění
      25 5460

      nebo

      Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti plynoucích na základě dohod o provedení práce podle § 6 odst. 4 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon") a o sražené dani vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně
      25 5460/A

      O ničem jiném nevím

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).