Hlavní navigace

Daňové zvýhodnění rezident i nerezident

  • (neregistrovaný) 193.107.255.---

    26. 3. 2015 22:20

    Podala jsem DAP za rok 2014 Ukrajincům - rezidentům i nerezidentům, kde uplatňují daňové zvýhodnění na děti, které žijí v UA. Minulé roky nebyl nejmenší problém, žijí ve spol. hospodařící domácnosti - rodina je závislá na příjmech otce. Tento rok mi volali z FÚ, že chtějí doložit, že dítě žije v ČR - prokázat potvrzením z cizinecké policie, potvrzením ze školy či školky v ČR.. Mají na to na FÚ právo?
    Zejména u rezidentů by to znamenalo, že i Čech by měl prokazovat, že jeho dítě žije v ČR??

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 3. 2015 22:47

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: Daňové zvýhodnění rezident i nerezid
      ZDP
      § 35c
      Daňové zvýhodnění pro poplatníky daně z příjmů fyzických osob

      (1) Poplatník uvedený v § 2 má nárok na daňové zvýhodnění na vyživované dítě žijící s ním ve společně hospodařící domácnosti na území členského státu Evropské unie, Norska nebo Islandu,

      Vymezení území v zákonu dřív nebylo.

      http://zakony.kurzy.cz/586-1992-zakon-o-danich-z-prijmu/paragraf-35-az-35d/zmeny-130819/

    • 27. 3. 2015 7:21

      dahane (neregistrovaný) 193.107.255.---

      Re: Daňové zvýhodnění rezident i nerezid
      To nebylo, ale logicky by to měl tedy prokazovat každý?!

    • 27. 3. 2015 7:39

      le (neregistrovaný) 91.139.11.---

      Re: Daňové zvýhodnění rezident i nerezid
      Teď to nechápu. Tak může daňový nerezident, příhraniční zaměstnanec uplatnit v DP daňové zvýhodnění na děti, které bydlí a chodí do školy např. v Polsku?

    • 30. 3. 2015 19:46

      dahane (neregistrovaný) 193.107.255.---

      Re: Daňové zvýhodnění rezident i nerezid
      Ano, může, protože Polsko je v EU. Jen podle mě teď bude potřeba k DAP doložit potvrzení o studiu v Polsku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).