Hlavní navigace

Odpis účetní/daňový

• (neregistrovaný) 80.188.94.---

1. 4. 2015 8:58

dobrý den,
    mám prosbu, protože jsem se úplně zamotala do odpisů majetku :-)))))......v majetku s.r.o. je auto a odpisy účetní a daňové stejné (což doufám není zakázané :-)) čili co zaúčtuji je vlastně pak daňově účinné. Předpokládám, že kdybych zaúčtovala účetní odpisy v jiné výši než jsou daňové (tedy účetní jednotka by si účetní zvolila jiné než daňové), tak v závěrkových pracech-v přiznání by se stejně rozdíl případných vyšších odpisů dorovnal. Proto stále přemýšlím nad tím, jaká je výhoda, když si účetní jednotka zvolí účetní odpisy jiné než daňové? další věc je ta, když si pořídí vůz a za pár měsíců ho prodají, což nyní chtějí udělat, tak dle mého názoru není nárok na daňový odpis a i když bych udělala účetní (kdyby zvolili jiný účetní než daňový) vliv na daň z příjmu by to nemělo, protože bych ho zase na konci roku musela odečíst. Chtějí koupit auto uplatnit DPH a za pár měsíců za tu stejnou cenu prodat, zde zaplatí úplně stejné DPH, tak já v tom nevidím vůbec žádný prospěch, nebo už jsem se do toho tak zamotala? možná už se tu někdo na něco podobného ptal, ale vždy tam byla neurčitá odpověď, mooooc Děkuji K.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).