Hlavní navigace

Záloha-PDP

  • (neregistrovaný) 46.167.205.---

    10. 4. 2015 13:10

    Neznáte prosím někdo §, který určuje, že se na přijatou platbu v režimu PDP nevystavuje daňový doklad ? Jedna paní účetní tvrdí, že ano, tak musím argumentovat zákonem :-)
    Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 4. 2015 13:12

      mirec (neregistrovaný) 46.227.171.---

      Re: Záloha-PDP
      Dańový doklad vystavujete, ale nevyčíslíte DPH.Daň.doklad se nevystavuje na přijatou zálohu.

    • 10. 4. 2015 13:19

      nevim (neregistrovaný) 46.167.205.---

      Re: Záloha-PDP
      Omlouvám se, špatně se vyjádřil (to mám z té diskuse s paní účetní, ona mlela páté přes deváté). Samozřejmě mám na mysli přijatou zálohu.

    • 10. 4. 2015 23:36

      Ondřej Drbal (neregistrovaný) 77.236.203.---

      Re: Záloha-PDP
      Možná by pomohl §28/1/d
      Plátce je povinen vystavit daňový doklad v případě přijetí úplaty, pokud před uskutečněním plnění podle písmene a) nebo b) vznikla povinnost přiznat daň nebo přiznat uskutečnění plnění ke dni přijetí úplaty

      Pokud přijmete zálohu např. za práce v režimu reverse charge, tak nemáte povinnost přiznat daň, tudíž ani vystavit DD.

    • 11. 4. 2015 18:15

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Záloha-PDP
      §92a odst. 1 ZDPH

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).