Re: nástup po RD do zaměstnání
měla nastoupit hned následující den po 3. nar. dítěte, tedy v tomto příp. to byla neděle (29.3.), tak měla nastoupit až 30.3. Jestliže nenastoupila a Vy zpracováváte mzdy za březen, nechte si od ní napsat žádost o neplac. volno na 30.+31.3. Sice to není správné, ale kde není žalobce není soudce, když budete mít žádost sepsanou před 28.3. a před tímto datem i schválené zam-telem, tak to tak budete mít založené v dokladech
Re: nástup po RD do zaměstnání
Nástup po RD je následující den po třetích narozeninách dítěte bez ohledu na to, že pobírá rodičovský příspěvek.
Když byly dítěti 3 roky 28.3., do práce měla nastoupit 30.3.
Jestli nastoupila až 1.4., musí mít na 30 a 31.3 žádost o neplacené volno se kterým zaměstnavatel pravděpodobně souhlasí.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Zaměstnavatelé musí do konce dubna dohlásit informace o zaměstnancích
Důchody porostou seniorům rychleji, projeví se to však zřejmě až v roce 2029
Padesát tisíc jako základ? Výpočet důstojné mzdy rozvířil sítě, lidé mluví o výsměchu
Zvláštní zkrat ministerstva, postavit si hlavu u zdravotních benefitů je absurdní
Stát označuje nové hlášení za stabilní, firmy ale hlásí chyby a chaos
Nevinný prodej domácí slivovice může skončit likvidační pokutou
15. 4. 2015 11:04
Dobrý den,
prosím, mám tu ještě pro mě novou situaci...
Zaměstnankyně nastoupila po RD do zaměstnání.
Měla se zaměstnavatelem sjednáno do 3 let věku dítěte, narozené bylo 28.3., na úřadě jí prý rodičovskou vyplatí do 31.3., čili měla do zaměstnání nastoupit až 1.4. ?? nebo od 29.3. (respektive od pondělí 30.3.2015)
my jsme ji tedy nastoupili od 1.4., lze to ??
aby nevznikla nesrovnalost
Moc děkuji za Vaše reakce